Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Migający plafon

Artur Parafinowicz
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2019, o 08:32

Migający plafon

Postautor: Artur Parafinowicz » 31 mar 2019, o 08:42

Zaczął migać plafon led. Raz miga raz swieci normalnie a raz jak stroboskop. W srodku transformator ten na foto. Od czego zacząć? Czy może postarzają jakiś element? Wiem że pytanie nie licuje z poziomem forum ale może coś doradzicie
Załączniki
15540218043761240727661.jpg

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Migający plafon

Postautor: r-mik » 31 mar 2019, o 13:24

Od czego zacząć?
Od schematu urządzenia.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Migający plafon

Postautor: Jacek Bogusz » 4 kwie 2019, o 07:51

Nie ma gwarancji, że to akurat zasilacz. Zacząłbym od sprawdzenia zasilacza z innymi LEDami oraz sprawdzenia LEDów z innym zasilaczem. Jeśli plafon będzie przekraczał parametry nominalne obciążenia, to zasilacz może próbować włączyć zabezpieczenie - to może być powód migotania. A poza tym, nie wiem ile masz miejsca, ale taki zasilacz do plafonu (jeśli znasz parametry tj. prąd, konfigurację połączeń i napięcie progowe LEDów) bez problemu można zastąpić czymś kupionym w sklepie.

Artur Parafinowicz
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2019, o 08:32

To jest myśl... dziekuję Panie Jacku

Postautor: Artur Parafinowicz » 5 kwie 2019, o 19:52

Z tym plafonem to jest tak, że 2 lata ładnie świecił i zaczął mi mrugać. Kupiłem drugi ale uwziąłem się że ten zdjęty naprawię... po pierwsze w myśl zero-waste i naprawiamy nie zaśmiecamy, a po drugie podejrzewam, że ci wszyscy producenci "postarzają" sprzęty, abym co roku wydawał kolejną stówę na wymianę - bo przecież nie będę szpachlował otworków w suficie i nawiercał pod nowy-inny i wyrzucał obudowę. Pomysł ze sprawdzeniem zasilacza na innych ledach i innego zasilacza do tych samych ledów ogarniam. Dziękuję.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: To jest myśl... dziekuję Panie Jacku

Postautor: r-mik » 6 kwie 2019, o 18:26

a po drugie podejrzewam, że ci wszyscy producenci "postarzają" sprzęty,
Nie trzeba postarzać, wystarczy elementy kupić u chińczyków produkowanych w/g ich myśli technologicznej. Dzięki temu jest to co chcą klienci - tanio. Można kupić elementy od renomowanych firm, tez najczęściej produkują to chińczycy, ale jest kontrola jakości - nie chińska.

Pułkownik40
-
-
Posty: 132
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 12:38

Re: Migający plafon

Postautor: Pułkownik40 » 14 wrz 2023, o 12:19

U chińczyka może i taniej, ale nigdy nie wiesz, czy to będzie dobrej jakości, czy nie

___________________________________________
mokasyny damskie skórzane w korzystnej cenie

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości