Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Dynamic Speaker DA 4140 - uszkodzony przedwzmacniacz

Awatar użytkownika
BuBos18
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 1 lis 2003, o 11:46
Lokalizacja: n/a

Dynamic Speaker DA 4140 - uszkodzony przedwzmacniacz

Postautor: BuBos18 » 14 sty 2017, o 19:17

Witam,

bardzo proszę o pomoc i/lub radę. Mam do naprawy wzmacniacz polskiej konstrukcji Dynamic Speaker DA-4140 czyli eksportową wersję Diora WSH-303.
Upalona była końcówka, którą naprawiłem. Natomiast na znalezienie uszkodzenia w przedwzmacniaczu nie mam już pomysłów i siły.

Uszkodzenie polega na tym, że jeden kanał gra bardzo cichutko. Uszkodzenie znajduje się w czerwonym kwadracie, kondensatory elektrolityczne zaznaczone na zielono wymieniłem na inne (nie nowe, ale używane). Podmieniałem także tranzystory (T203, T301 i T303) do sprawdzenia, w tej chwili wsadziłem te co były. Napięcie 20V w dwóch miejscach oznaczonych na schemacie są. Przyglądałem się lutom, ale nie zauważyłem żadnych podejrzanych. Wydaje mi się, że ten uszkodzony kanał nie reaguje na regulację niskich tonów, bo regulacja wysokich działa.

Co sprawdzić? Nie chce wymieniać wszystkiego na pałę, chcę znaleźć skurczybyka bo mi napsuł krwi.
Dziękuję.

Obrazek

PS. Dodaję schemat z zewnętrznego linku bo jako załącznik nie chce się dodać lub nie umiem.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Dynamic Speaker DA 4140 - uszkodzony przedwzmacniacz

Postautor: Jacek Bogusz » 25 sty 2017, o 18:57

Chyba nie ma lepszej metody niż prosty generator np. 1kHz oraz oscyloskop. Poradziłeś sobie?

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dynamic Speaker DA 4140 - uszkodzony przedwzmacniacz

Postautor: 000andrzej » 25 kwie 2017, o 12:12

Sprawdź jeszcze podłączenie i przejście przez potencjometr niskich tonów.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości