Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Diora Amator DSS 101 uszkodzony przełącznik

Damian70
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 2 paź 2014, o 18:53

Diora Amator DSS 101 uszkodzony przełącznik

Postautor: Damian70 » 29 lut 2016, o 16:15

Witam, dostałem do naprawy radioodbiornik jak w tytule i problem jest taki, że jest uszkodzony przełącznik zakresu fal typu "isostat". Tzn. jest wciśnięty klawisz "gramofon-magnetofon" nie da się go "ruszyć", a reszta klawiszy praktycznie jest uszkodzona nie da się ich wcisnąć a jednego w ogóle nie ma, klient mi powiedział, że odbiornik był przestrojony i poza tym jest całkowicie sprawny a zależy mu tylko na tym, żeby odbierał UKF i mam pytanie czy da się w jakiś sposób "zmostkować" te klawisze w miejscach lutowania aby odbierał tylko UKF? Jeśli macie jakieś propozycję to proszę pisać, z góry dzięki :)

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Diora Amator DSS 101 uszkodzony przełącznik

Postautor: matrix » 29 lut 2016, o 20:53

Wywalasz dany isostat (wylutowywujesz), sprawdzasz jak wykonane są wewnątrz łączenia, ale zwykle sekcje działają po trzy piny w rzędzie tzn:
- isistat wciśnięty - połączenie pinu środkowego i dalszego
- isostat "wyciśnięty" - połączenie pinu środkowego i bliższego

Jeżeli na isostacie masz sześć pinów to wspólny to wspólnym jest drugi dla trzech pierwszych pinów i piąty dla trzech kolejnych pinów.

Chyba prościej opisać się nie da.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości