Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wieża RX88 nie czyta CD

wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Wieża RX88 nie czyta CD

Postautor: wojtek19 » 2 lut 2014, o 14:04

Moja wieża HCD RX88 nie czyta płyt CD.
Po włożeniu płyty zaczyna się ona obracać. Zwiększa stopniowo obroty do maksymalnych a następnie oddaje płytę. Czyściłem laser izopropanolem i sprężonym powietrzem i nic.
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Wieża RX88 nie czyta CD

Postautor: rafal.220 » 2 lut 2014, o 16:24

Ta usterka wystąpiła nagle, czy może wcześniej problemy z odczytem płyt stopniowo narastały?

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wieża RX88 nie czyta CD

Postautor: MatyAS » 2 lut 2014, o 17:16


wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Re: Wieża RX88 nie czyta CD

Postautor: wojtek19 » 10 lut 2014, o 07:35

Wczoraj wymieniłem laser- produkcji chińskiej. Płyty widzi i czyta, ale pojawił się inny problem.
Zmieniacz płyt (tzw. karuzela) ma kłopoty z poprawnym ustawieniem. Dzieje się to losowo. Raz za bazuje się kilka krotnie bez przeszkód a za którym razem silnik nie może obrócić karuzeli do właściwego położenia. Pokręcając rolką silnika doprowadzam do właściwego położenia i dalej wszystko idzie bez zastrzeżeń. Ta trudność pojawia się losowo w różnych punktach. Oczyściłem i umyłem mechanizm nasmarowałem wazeliną i bez skutku.
Drugim problem, jaki się ujawnił po wymianie lasera to brak możliwości zmiany utworu na odtwarzanej już płycie. Brakło mi pomysłu, co robić dalej.
Proszę kolegów o drobną sugestię pomoc w usunięciu tych wad.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wieża RX88 nie czyta CD

Postautor: MatyAS » 10 lut 2014, o 09:33

Na pewno paski są czyste (nie zatłuszczone) i nie powyciągane? Od tego należałoby zacząć.
Nie pamiętam teraz w jaki sposób jest realizowana funkcja informacji o położeniu karuzeli - bardzo możliwe, ze fotokomórka - sprawdź, czy czysta. Mechanika karuzeli złożona prawidłowo?
Jeżeli problem z ustawieniem karuzeli nasila się po jakimś czasie od włączenia zasilania - możliwe jest uszkodzenie drivera silnika karuzeli.
Zmiana utworu... Nie mam pojęcia. Pierwszy raz słyszę o takim uszkodzeniu. Czy jak ustawisz przed wciśniętym klawiszem play np. 5 utwór; czy wyszukuje prawidłowo? czy zawsze zaczyna od pierwszego i nie jest to zależne od aktualnie odtwarzanej płyty?

Serwisówka:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 893#590893

wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Re: Wieża RX88 nie czyta CD

Postautor: wojtek19 » 13 lut 2014, o 10:00

Sprzęt naprawiony.
MatyAS bardzo serdecznie dziękuję za pomoc

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości