Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Simlock Sony Xperia Arco S

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: rafal.220 » 14 wrz 2013, o 15:49

Telefon nowy ? (stracisz gwarancję)

Za pewne będzie działać, lecz po czasie mogą się dziać dziwne szopki... :D
Sieci komórkowe mają pełny dostęp do software telefonów komórkowych..
Mogą ci np. tak zrobić że telefon będzie się notorycznie wyłączał, albo wyłączy i już nigdy się nie włączy. (trzeba wgrać na nowo softa przez specjalne złącze serwisowe)

software współczesnych telefonów komórkowych to jest jedno wielkie szambo i dziadostwo, bowiem szanujący się producenci telefonów komórkowych winni wprowadzić blokadę uniemożliwiającą wgranie czegokolwiek jeżeli użytkownik sobie tego nie życzy. (włączenie blokady, z reguły ustawione na TAK)
Jak na razie mamy do czynienia z nagminnym łamaniem praw konstytucji rzeczypospolitej, i nikt nie chce się za to zabrać WRESZCIE...

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: pajaczek » 14 wrz 2013, o 16:38

Co najmniej dziwne teorie. Przychylić się można właściwie tylko do pierwszego zdania - choć i to może zależeć od konkretnej sytuacji.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: rafal.220 » 14 wrz 2013, o 22:39

Masz rację pajączek, ale wiesz... ostrożności nigdy nie za wiele...
Z tymi telefonami to jest ostatnio tka jazda, że normalnie aż trudno uwierzyć... ( i mówią że to tylko w filmach... :lol: NIE :o .. )

Osobiście to się boję włączać stację roboczą do neta w celu pobrania aktualizacji... Już wczoraj dosłownie wystarczył moment, i ... ? sam wiesz... (a ten komputer z którego teraz piszę, jest już tak zasiany, że żadne narzędzia nie pomogą w przypadku infekcji płyty głównej )

Ta współczesna cyfrówka mnie osłabia. Człowiek wydaje kupę kasy za maszynę nad którą nie może mieć pełnej kontroli, a taki "dupek" za przeproszeniem który gdzieś tam sobie siedzi, bawi się uprawnieniami administratorskimi, za które jeszcze mu płaci pracodawca oraz postronni użytkownicy... (osobiście zrezygnowałem z wszelkich portali społecznościowych typu facebook, jak również zamieszczania na dyskach twardych kluczowych projektów czy też teorii )

virgo
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 20 lip 2012, o 20:56

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: virgo » 15 wrz 2013, o 07:58

Co najmniej dziwne teorie.
Jaki teoretyk, takie teorie :mrgreen:

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: MatyAS » 15 wrz 2013, o 11:44

Jaki teoretyk, takie teorie
To się nazywa chyba "schizofrenia paranoidalna".
A co do tematu: Mój syn od kilku ładnych lat pracuje w serwisach GSM. Mało nie spadł z krzesła jak Mu podesłałem tę wypowiedź Kolegi rafal.220. Zdejmowanie silock'ów jest całkowicie bezpieczne, jeśli wykonuje to fachowiec (nie teoretyk!) i ma do tego odpowiednie narzędzia.
Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: rafal.220 » 15 wrz 2013, o 12:41

To się nazywa chyba "schizofrenia paranoidalna".
A co do tematu: Mój syn od kilku ładnych lat pracuje w serwisach GSM. Mało nie spadł z krzesła jak Mu podesłałem tę wypowiedź Kolegi rafal.220. Zdejmowanie silock'ów jest całkowicie bezpieczne, jeśli wykonuje to fachowiec (nie teoretyk!) i ma do tego odpowiednie narzędzia.
Tyle w temacie.
No to już mam odpowiedź czemu wymieniam piątą pod rząd komórkę... (takie samo zachowanie. Reset po update software, błędy w oprogramowaniu, a po kolejnym update zwis.)

No wybacz mi kolego ale update samo z powietrza się nie bierze, zwłaszcza że jego forma została w partyzancki sposób zmodyfikowana, a raczej skaleczona przez laika programistę, bez zgody właściciela urządzenia . Mam na to dowody.
To się nazywa chyba "schizofrenia paranoidalna".
Powiedział bym raczej wchodzenie w brudnych buciorach przez okno, bo przez drzwi było by zbyt kulturalnie, i chyba nie wypada. :no:

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: MatyAS » 15 wrz 2013, o 14:03

Jak zwykle - widzi Kolega w postach tylko to, co chce widzieć...
A chyba wyraźnie napisałem:
Zdejmowanie silock'ów jest całkowicie bezpieczne, jeśli wykonuje to fachowiec (nie teoretyk!) i ma do tego odpowiednie narzędzia.
Nie wiem kto i jak ingerował w Twój telefon, ale najprawdopodobniej nie fachowiec, a przysłowiowy" Mały Kazio" - który wynalazł sobie w necie jakiś piracki program, nie doczytał do końca co i w jakiej kolejności należy robić i ... efekty jak widać.
Syn nie jednokrotnie mi wspominał o takich domorosłych fachowcach - i efektem było zawsze to samo - kłopoty z poprawnością działania telefonu.
A tak na marginesie - skoro uważasz, ze zdejmowanie sim-lock'a jest dla niego szkodliwe (bo tak wynika z Twoich wypowiedzi) niby skąd w każdej z sieci - u każdego operatora taka usługa jest możliwa? Bo jest...
Powiedział bym raczej wchodzenie w brudnych buciorach przez okno, bo przez drzwi było by zbyt kulturalnie, i chyba nie wypada.
Poważnie - mam wrażenie, ze masz jakiś kłopot... Wszędzie widzisz teorie spiskowe?

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: rafal.220 » 15 wrz 2013, o 15:19

Poważnie - mam wrażenie, ze masz jakiś kłopot... Wszędzie widzisz teorie spiskowe?
Tylko tam gdzie one mają miejsce.
A tak na marginesie - skoro uważasz, ze zdejmowanie sim-lock'a jest dla niego szkodliwe (bo tak wynika z Twoich wypowiedzi) niby skąd w każdej z sieci - u każdego operatora taka usługa jest możliwa? Bo jest...
A czy ja tak powiedziałem ? pomyśl ?
Po prostu jeśli zdejmiesz SIM-locka możesz stracić gwarancję, a s kolei w punkcie sporo zapłacisz za taką usługę.
Syn nie jednokrotnie mi wspominał o takich domorosłych fachowcach - i efektem było zawsze to samo - kłopoty z poprawnością działania telefonu.

A wspominał też o tych którzy robią update software bezpośrednio z sieci? (bez wiedzy właściciela telefonu ? Mam na to dowody.)
Wybacz kolego, ale ja osobiście nie mam zwyczaju czegokolwiek ulepszać jeśli coś działa dobrze, no chyba że ktoś z sieci zrobi mi taką niespodziankę bez mojej wiedzy, czego skutkiem są zwisy telefonu i nie tylko.
Nie wiem kto i jak ingerował w Twój telefon, ale najprawdopodobniej nie fachowiec, a przysłowiowy" Mały Kazio"
Żaden Kazio z piratami, a osoba z odpowiednimi uprawnieniami (zdalnie)...

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: ECC88 » 15 wrz 2013, o 18:12

Z tym soniaczemm jest tak samo jak t i iPhonem.
Po zdjęciu SimLoka bedzie działał do następnej aktualizacj Softwaru.
Po aktualizacji zabawa zaczyna się od nowa.
Sam walczę z nim już 4 miesiące, więc rozwiązanie tego "Problemu" mnie także by interesowało.

Awatar użytkownika
Sławek_30
-
-
Posty: 65
Rejestracja: 28 cze 2013, o 14:44
Lokalizacja: Poland, Tychy

Re: Simlock Sony Xperia Arco S

Postautor: Sławek_30 » 15 paź 2014, o 18:45

Temat starszy ale może sie komuś jeszcze przyda.
Problem sim lock? Prosze bardzo, dwie opcje:

1. Skasować i nie updatować, no bo po co jak działa? (no chyba że nie działa coć) Update to nie konieczność. Jak ktoś jeździ np. Golfem 3, a na rynek wchodzi Golf 4 to co, od razu lecicie po nowe? A po co jak stare zapewne wam pasuje...

2. Root, software od dewelopera (tam już pewno nie ma sim lock) i po kłopocie, albo w ogóle, usunąć zabezpieczenia, root, wywalić pliki odpowiedzialne za komunikację użytkwnik-siec gsm, znaleźć plik z sim lock, zmienić mu parametry i gotowe.
Moj HTC nawet nie wie co to są reklamy, bo ich nie ma... ot takie triki też się da (sam robiłem) :)

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości