Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Naprawa prostownika unitra-zatra bns 12/15

monicadrift
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2012, o 18:24

Naprawa prostownika unitra-zatra bns 12/15

Postautor: monicadrift » 11 sie 2012, o 18:25

Witam, jestem początkującym "elektronikiem" Znalazłem u dziadka prostownik wyżej wymieniony. Od taty się dowiedziałem, że kiedyś jacyś "fachowcy" Podpięli go na odwrót (minus do plusa plus do minusa) Potem go gdzieś dziadek zawiózł i coś jakiś "fachowiec" pogrzebał i nadal nie działał. Dziś go rozebrałem wymieniłem bezpiecznik, transformator chodzi lampka się świeci ale niema napięcia na (nie wiem jak się to nazywa) "klemach" Patrze a tu tylko jedna dioda Unitry d22-1cr-005 (pod spodem jest numer 7185) Wydaje mi się, że powinny być 4 diody. Diodę sprawdzałem miernikiem na katodzie ani antodzie nic nie brzęczy ani niema napięcia. Tu mam pytanie jak sprawdzić czy dobre napięcie daje Transformator? jakie diody kupić, a może zastosować mostek prostowniczy? Mogę dać zdjęcia tego prostownika od środka. Proszę o szybką pomoc bo mi się żal robi tego prostownika. Z góry dziękuję

lipczyk
-
-
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2012, o 19:44

Re: Naprawa prostownika unitra-zatra bns 12/15

Postautor: lipczyk » 11 sie 2012, o 18:58

Nie wiem czy pomogę, ale zdjęcia na pewno się przydadzą.

Awatar użytkownika
Statyk
-
-
Posty: 169
Rejestracja: 20 paź 2009, o 23:32
Lokalizacja: GPS

Re: Naprawa prostownika unitra-zatra bns 12/15

Postautor: Statyk » 1 paź 2012, o 09:28

Sprawdź czy na wtórnym uzwojeniu transformatora masz napięcie (miernik ustawiony w pozycji ≈ "ACV").

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości