Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Naprawa Kenwood KA-880SD wymiana spalonych podzespołów

jagon
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2012, o 12:28

Naprawa Kenwood KA-880SD wymiana spalonych podzespołów

Postautor: jagon » 22 lip 2012, o 12:32

Witam Was. Noszę się z zamiarem naprawy mojego wzmacniacza Kenwood KA-880SD, co prawda mam Yamahę AX-540, jednak z racji tego, że uwielbiałem tego Kena, chciałbym go zreanimować..

Którejś pięknej nocy podczas głośnego słuchania wiadomo w jakich okolicznościach sprzęcik po prostu zamilkł. Pamiętam, że lubił się znacznie nagrzać.

Przejdźmy więc do meritum, w zasadzie nie wiem co się z nim stało pod względem technicznym, aczkolwiek po zdjęciu obudowy, zauważyłem na płycie głównej w konkretnym miejscu "przegrzane" miejsce. Mało tego, wylały 2 kondensatory dokładnie w tymże miejscu.

Celem jest wymiana uszkodzonych podzespołów i teraz powstaje problem, ponieważ oznaczenia na diodach są praktycznie nieczytelne, facet sprzedający elektroniczne pierdółki nie był w stanie ich odczytać, oznajmił, że niezbędny jest schemat urządzenia.

Teraz piszę do Was z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu hieroglifów zawartych w schemacie. Kompletnie się na tym nie znam, dlatego gdy by ktoś z Was mógł rzucić okiem...

Poniżej zamieszczam zdjęcie tego spalonego miejsca oraz service manual wzmacniacza. (na zdjęciach są już wymienione kondensatory elna)

Zdjęcie 1:
http://yeahgone.unixstorm.org/f1.jpg

Zdjęcie 2:
http://yeahgone.unixstorm.org/f2.jpg

Manual:
http://yeahgone.unixstorm.org/kenwood_ka-880sd.pdf

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Naprawa Kenwood KA-880SD wymiana spalonych podzespołów

Postautor: ACeK » 22 lip 2012, o 13:56

Obrazek Na rozowo masz zaznaczone swoje elementy (na liscie) z pomoca google znajdziesz ich odpowiedniki Obrazek
Załączniki
Kenwood2_ep.png
Spis elementow polprzewodnikowych
Kenwood1_ep.png
Oznaczenie na schemacie
Kenwood_ep.png
Oznaczenie na plycie

jagon
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2012, o 12:28

Re: Naprawa Kenwood KA-880SD wymiana spalonych podzespołów

Postautor: jagon » 22 lip 2012, o 18:25

Stokrotne dzięki! jutro idę po części, może jeszcze coś z tego będzie:) Podam gościowi te wartości z tabeli.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Naprawa Kenwood KA-880SD wymiana spalonych podzespołów

Postautor: MatyAS » 25 lip 2012, o 19:51

Kompletnie się na tym nie znam,
Naptrawa elektroniki (ogólnie pojętej) nie polega na wymianie tego, co widać, że jest spalone. Należy mieć trochę wiedzy o tym co i po co się robi. A skoro sam tej wiedzy nie posiadasz - są serwisy. Tam z założenia powinni pracować ludzie, którzy mają tę wiedzę, i potrafią spożytkować wiedzę zdobywaną przez lata dla Twojego dobra i zadowolenia ze sprawnego (po naprawie) sprzętu.
W każdym razie - nie bądź zdziwiony, jeśli po wymianie "tego przegrzanego miejsca" nic się nie polepszy.

jagon
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2012, o 12:28

Re: Naprawa Kenwood KA-880SD wymiana spalonych podzespołów

Postautor: jagon » 27 lip 2012, o 12:21

Dzięki za odpowiedź. Panie MatyAS oczywiście się z Panem zgadzam, jednak obawiam się, żę naprawa w serwisie może przekroczyć wartość wzmacniacza (250zł). Chciałem go podnieść tanim kosztem, koszt tych podzespołów to ok 10zł, warto zawsze spróbować.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Naprawa Kenwood KA-880SD wymiana spalonych podzespołów

Postautor: MatyAS » 29 lip 2012, o 19:21

Tania naprawa może być wykonana przez kogoś, kto ma dostateczny poziom wiedzy o której wspominałem, aby tej naprawy dokonać. (dla siebie). A kosztów w serwisie nie poznasz, jeśli o nie nie zapytasz. Najlepiej u źródła.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości