Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zasilacz w odtwarzaczu Technics SL-PG 100

trendus
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2011, o 16:24

Zasilacz w odtwarzaczu Technics SL-PG 100

Postautor: trendus » 4 gru 2011, o 16:31

Witam
Spaleniu uległ zasilacz w moim Technicsie (sprzęt został podłączony do 230V a jest z Amełyki więc trochę dla niego za dużo ). Ze względu na zamiłowanie do elktroniki chciał bym to sam naprawić. Mam kilka problemów. Po pierwsze nigdzie nie mogę znaleźć Service Manuala do tego modelu. Znalazłem jedynie do SL-PG 360. Pierwsze pytanie: czy wartości napięcia które podaje zasilacz w modelu SL-PG 360 powinny być takie same jak w SL-PG 100? Drugie pytanie: czy gdyby przerobić zasilacz komputerowy żeby podawał odpowiednie napięcie wszystko by działało prawidłowo? Trzecia sprawa jest taka że zasilacz w Technicsie podaje prąd zmiennny a zasilacz komputerowy prąd stały. Czy to może mieć jakiś wpływ?

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zasilacz w odtwarzaczu Technics SL-PG 100

Postautor: Jacek Bogusz » 5 gru 2011, o 08:26

Nie znam modelu, który masz, ale naprawiałem SL-PG360 i 470, również amplituner Technics "załatwiony" w podobny sposób. W amplitunerze w wersji amerykańskiej, po dołączeniu do naszej sieci, uszkodzeniu uległ bezpiecznik i transformatorek pomocniczy zasilający pamięć. Nie opisujesz uszkodzeń, tylko własne pomysły - czy w Twoim CD uszkodziło się coś więcej niż trafo i bezpiecznik? Myślę, że znacznie łatwiej będzie Ci naprawić oryginalny zasilacz wykorzystując jakiś odpowiednik transformatora (lub nawet dwa niewielkie transformatory), niż robić zasilacz np. z zasilacza od komputera, a i efekt może być wątpliwy. W moich CD płytka zasilacza zawierała nie tylko obwody zasilania, ale również obwody wyjściowe (wtórniki z filtrami). Nie mogę teraz "na gorąco" odszukać schematów w/w, ale pamiętam też, że te zasilacze podają więcej niż jedno napięcie - w tym dosyć wysokie do zasilania VFD. Obawiam się, że jego uzyskanie z zasilacza komputerowego może być problematyczne.

misiex01
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2012, o 17:41

Re: Zasilacz w odtwarzaczu Technics SL-PG 100

Postautor: misiex01 » 6 maja 2012, o 17:46

Witam.
A ja chciałbym przerobić swój stary odtwarzacz Technicsa model SL-P300 na odtwarzacz w samochodzie. Mam niestety problem z wybadaniem napięć na ok połowie pinów wychodzących z zasilacza. Jest ich w sumie 9. W zasilaczu znajdują się 2 stabilizatory napięć na 12V - jeden ujemny drugi dodatni. Mieliście do czynienia z podobnymi zasilaczami :?

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zasilacz w odtwarzaczu Technics SL-PG 100

Postautor: MatyAS » 18 maja 2012, o 21:42

Mieliście do czynienia z podobnymi zasilaczami :?
Mieliśmy.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zasilacz w odtwarzaczu Technics SL-PG 100

Postautor: Jacek Bogusz » 29 maja 2012, o 23:37

W załączeniu schemat odtwarzacza CD Technics SL-PG480A. Można się z grubsza zorientować co i jak ;). Łatwo zauważyć, że na płytce zasilacza jest jeszcze "parę" obwodów, na przykład wtórniki wyjściowe. Mam jeszcze schematy 470A i 490A, ale pliki są zbyt duże, aby je dołączyć. Niemniej - zasilacze są bardzo podobne.
Załączniki
TechnicsPG480A.pdf
(217.96 KiB) Pobrany 346 razy

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości