Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

pilot do RTV

dziud
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2011, o 20:44

pilot do RTV

Postautor: dziud » 4 sie 2011, o 20:50

Cześć,
Czy da się naprawić pilota do telewizora?
Przyciski przestały kontaktować i trzeba je mocno wciskać. Do tego mam problem z otwarciem takiego pilota i widzę, że wszystkie inne które mam też byłoby trudno otworzyć.
Jak się do tego zabrać? Da się w ogóle?

DD.

karel21
-
-
Posty: 92
Rejestracja: 23 lis 2006, o 12:44
Lokalizacja: miasto

Re: pilot do RTV

Postautor: karel21 » 5 sie 2011, o 17:00

Poczytaj trochę, naprawa pilotów rtv

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: pilot do RTV

Postautor: 000andrzej » 8 sie 2011, o 18:58

Karta kredytowa lub inny plastik i podważasz boki. Powinno puścić.
Przeczyść dokładnie gumki, ale podejrzewam, że trzeba je będzie regenerować. Kupuje się (najprościej) zestaw gumek do regeneracji oraz w zestawie powinien być silikon. Kleisz gumki, czekasz aż wyschnie sprawdzasz i składasz. Czasem trzeba ściąć poprzednie styki gumowe, ale wwiększości przypadków nie ma takiej potrzeby.

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Re: pilot do RTV

Postautor: Marian B » 14 sie 2011, o 18:38

Z mojej praktyki wynika, że pilot dostał prawdopodobnie kawy, lub herbaty, czyli poprostu został zalany. Objawy zalania są właśnie takie, że trzeba mocno cisnąć. Płyn wysycha, a warstwa cukru pozostaje, tworząc "klej". Trzeba poprostu rozebrać i wyczyścić, najlepiej wymyć wodą z mydłem, wypłukać i wysuszyć. Po wysuszeniu trzeba jeszcze gumki i powierzchnie stykowe lekko przetrześ np szorstką szmatką bo pozostaje osad.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości