Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

FUNAI 21D-3218F,piszczenie w telewizorze i podwójny obraz

kerry2
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 23:15
Lokalizacja: Kraków

FUNAI 21D-3218F,piszczenie w telewizorze i podwójny obraz

Postautor: kerry2 » 23 kwie 2011, o 23:26

Pojawiła mi się dziwna usterka ostatnio.Otóż w telewizorze FUNAI 21D-3218F po przełączeniu na inny kanał słychać w telewizorze cichy pisk,a obraz na ekranie jest podwójny(ale też nie jest to za każdym razem.)..Stan ten się utrzymuje przez chwilę ,potem wraca do normy wszystko..Oczywiście przed przełączeniem na inny kanał te objawy nie występują...

Obrazek

Xweldog
-
-
Posty: 231
Rejestracja: 16 sty 2009, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Xweldog » 24 kwie 2011, o 11:43

Hey
Przyczyn może być kilka. Gdy TV nie ma obrazu wtedy kość synchro chodzi na częstotliwości m/w 15625Hz. Gdy odbiera obraz synchronizuje się do nadawanej. Mogła się rozjechać bazowa ( często na RC ) i przy przełączaniu na chwilę jest gubiona synchronizacja - stąd podwójny obraz i piszczenie trafa WN. To samo może też powodować wyschnięty elektrolit w obwodzie zasilania 5 lub 12V.

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 1 maja 2011, o 16:19

A może Ty mi pomożesz w czymś podobnym bo od jakiegoś czasu szukam i nie mogę sobie poradzić.
Otóż w moim TV Sharp (LCD) jak mam przełączone na dowolne źródło sygnału zewnętrznego czy to SCART czy YBbPr po jakimś czasie pracy z głośników zaczyna się wydobywać pisk. Taki ciągły dźwięk w okolicach 1kHz. Raz zdarzyło mi się nawet coś takiego z obrazem jak u kerry2.Wyłączyłem i po włączeniu znów jest dobrze. Pojawia się to w różnych odstępach i nie jakiegoś punktu zaczepienia.

Xweldog
-
-
Posty: 231
Rejestracja: 16 sty 2009, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Xweldog » 1 maja 2011, o 20:46

Niestety, nie naprawiam i nie naprawiałem LCD, nie wiem co tu poradzić. Kiedyś naprawiałem kineskopowe Funaje ale teraz mnie naszło, czy wymieniony przez Kerrego2 to taki czy też LCD.

kerry2
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 23:15
Lokalizacja: Kraków

Funai 21D-3218F

Postautor: kerry2 » 11 maja 2011, o 18:20

Oczywiście mój Funai to kineskopowy..ale chyba pójdzie na złom...Bo dziś go chciałem włączyć i nic....Dioda czuwania się pali ale nie ma obrazu,słychać tylko w środku takie lekkie pykanie,a jak nacisne przycisk kanału to to pykanie przechodzi w taki cichy pisk...Domniemam że pewno jakaś cewka wysokiego napięcia mogła póść....albo coś innego ...

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: rezasurmar » 13 maja 2011, o 11:27

Sprawdź elektrolity w przetwornicy, napięcie na lini powinno być ok 105V przy 21 cali, teraz dokładnie nie pamiętam, najlepiej odpiąć tranzystor HV, podpiąć 60W żarówkę i sprawdzić napięcia na przetwornicy. Brak synchro może oznaczać brak sygnału powrotu odchylania pionowego, trzeba posprawdzać elka w okolicach układu odchylania pionowego.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości