Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

telewizor po kilku sekundach wyłącza się.

djwyrebas
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2010, o 14:45
Lokalizacja: Siedlce

telewizor po kilku sekundach wyłącza się.

Postautor: djwyrebas » 20 sie 2010, o 14:55

Wiatm!
Jestem nowy na forum.
Mój tv Nordmende ntv 100Hz i wygląda tak klik
po włączeniu pilotem wyłącza się po kilku sekundach albo minutach... czasem przestaje reagować na pilota, czasem tez obraz drga, bądź części obrazu nie ma. Czy to wina zimnych lutów? Kupiłem go z niemieć za 100zł i czy naprawa w ogóle będzie mi się opłacała czy wyniesie więcej niż ta kwota?
Z góry dzięki za odp.

Awatar użytkownika
hvelektronik
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 8 sie 2010, o 13:49
Lokalizacja: Krakuszowice
Kontaktowanie:

Postautor: hvelektronik » 21 sie 2010, o 20:51

Witam Podaj model tego telewizora i poszukaj w necie może ktoś miał podobny problem, podstawa to model tego TV.

Xweldog
-
-
Posty: 231
Rejestracja: 16 sty 2009, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Xweldog » 21 sie 2010, o 21:54

Hey
Objawy przemawiają za zimnymi lutami, padniętym ( wyschniętym ) jakimś C elektrolitycznym lub podpaloną nóżką któregoś z C na wyższe napięcia przy TVN. Zacząłbym od szukania tego bez zaglądania w schemat.

Awatar użytkownika
Statyk
-
-
Posty: 169
Rejestracja: 20 paź 2009, o 23:32
Lokalizacja: GPS

Postautor: Statyk » 24 sie 2010, o 20:33

Bardziej interesowałoby nas jak ów odbiornik wygląda wewnątrz.

Obrazek

Logo "Nordmende" niczego nie wyjaśnia, bo w dzisiejszych czasach pogoni za jakimkolwiek groszem widuję Daewoo wewnątrz Panasonica i Westel'a w obudowie Hitachi. Pewne konstrukcje cechują się powtarzalnymi usterkami, jednak musimy znać podstawę montażową - czyli chassis odbiornika. Może uda się zdalnie (za pomocą forum) naprawić Twój telewizorek.

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 26 sie 2010, o 18:54

Zajmuję się zawodowo naprawą telewizorow, i mogę "pocieszyć", że 100zł przy naprawie 100 Hz telewizora to nie realna, życzeniowa cena klienta, który kupił uszkodzony telewizor za bezcen, i myśli, że na tym skorzysta. Za 100 zł naprawia się zwykłe telewizorki typu Samsung, Royal, Axxion itp., nieco starszej generacji, i to też tylko wtedy, gdy materiał użyty do naprawy wynosi nie więcej niż 5÷10 zł.

Xweldog
-
-
Posty: 231
Rejestracja: 16 sty 2009, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Xweldog » 26 sie 2010, o 19:21

Po to są różnorakie Fora by za wlutowanie oporka za 10gr czy kondziorka za 2zł lub wymianę jakiegoś łożyska, sworznia czy amortyzatora nie płaciło się nic...
Marian B, nie zrozum mnie źle, sam z czasem musiałem zrezygnować z profesji serwisanta RTV. Przejść na hardware PC a i to tylko do pewnego czasu. Przy obecnych cenach nowych wyrobów ( czy używanych ale sprawnych ), jeżeli usterki nie da się ustalić i usunąć w kilka / kilkanaście min, nakład czasu na naprawę np. karty grafiki czy CD czyni to praktycznie nieopłacalnym.

meller963
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2011, o 12:22

Telewizor sam sie przełacza

Postautor: meller963 » 17 cze 2011, o 12:36

Witam jestem nowy na tej stronie i mam problem z telewizorem. A więc tak mój telewizor nazywa się samsung model to LE32A330J1. Mój telewizor sam się przelącza wlączam sobie ps3 na hdmi2 i przelacza na dowolne kanaly hdmi i p1 mono. Chce przełaczyć na pilocie a pilot nie działa a na moim drugim telewizorze działa. Prosze o pomoc z góry dziękuje

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

Re: telewizor po kilku sekundach wyłącza się.

Postautor: mikol » 6 lip 2011, o 14:28

Witam jestem nowy na tej stronie i mam problem z telewizorem. A więc tak mój telewizor nazywa się samsung model to LE32A330J1. Mój telewizor sam się przelącza wlączam sobie ps3 na hdmi2 i przelacza na dowolne kanaly hdmi i p1 mono. Chce przełaczyć na pilocie a pilot nie działa a na moim drugim telewizorze działa. Prosze o pomoc z góry dziękuje
Może bardziej sprecyzuj, co jest nie tak. PS3 wzbudza przełączanie wejść w TV? Pilot w ogóle nie działa z tym telewizorem?

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości