Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

telewizor Philips 29 PT 5322/58 niebieski ekran

ComandoPl
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

telewizor Philips 29 PT 5322/58 niebieski ekran

Postautor: ComandoPl » 3 maja 2010, o 17:47

Witam posiadam telewizor Philips 29 PT 5322/58 po włączeniu pojawia się niebieski ekran z poziomymi paskami a dźwięk jest zdjąłem obudowę wyczyściłem telewizor bo był strasznie zabrudzony w środku działał 24h po czym wyłączył się 2 razy i sam włączył i teraz znowu mam niebieski ekra z paskami i dźwiękiem znalazłem gdzieś że popukanie w szyjkę kineskopa morzę coś dać ale próbowałem i nic czy ktoś mógł by mi pomóc w ustaleniu usterki był bym wdzięczny tym bardziej że nie znam sie na takich naprawach za bardzo czy zostaje mi tylko serwis??

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 3 maja 2010, o 19:33

Na początek, zmierzyć napięcie na na "niebieskiej" katodzie kineskopu. Napięcia na wszystkich trzech katodach (R,G,B), powinny być mniej więcej jednakowe. Gdy napięcie na danej (w tym przypadku niebieskiej "B") katodzie będzie zbyt małe, ekran świeci na niebiesko i są widoczne tzw. paski powrotów strumienia elektronów.

Awatar użytkownika
GUAR6
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2010, o 08:00
Lokalizacja: Radom

Postautor: GUAR6 » 5 maja 2010, o 08:16

Witam. Ten model TV, jest trudny w naprawie. Oddaj do serwisu.

ComandoPl
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: ComandoPl » 6 maja 2010, o 15:19

Dzięki za informację chyba tak też zrobię bo domowymi sposobami nic nie wskórałem!!!

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości