Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Curtis 2502vt

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Curtis 2502vt

Postautor: wacha » 18 lut 2010, o 19:34

Witam wszystkich mam problem z tym telewizorkiem czy wje ktoś może jaki powinien być tranzystor przy trafopowjelaczu bo stary był S2000N i po dłurzszym czasie wysiadł? :609:

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Postautor: ECC88 » 18 lut 2010, o 22:19


Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 18 lut 2010, o 23:19

Z reguły jest tak, że ten tranzystor uszkadza się gdy zaistnieje jakaś po temu przyczyna. Wstawienie nowego, i nie usunięcie przyczyny, to pewne ponowne uszkodzenie tranzystora.
Należy dokładnie sprawdzić obwód sterowania tego tranzystora, oraz zasilacz, czy nie daje zawyżonych napięć. Należy też sprawdzić obwód kolektora tego tranzystora, a w szczególności wszystkie kondensatory impulsowe, i obwód cewek odchylających. Jakie kolwiek nie pewne lutowanie/połączenie w tych obwodach skutkuje uszkodzeniem tranzystora. Z praktyki wynika, że najczęściej winny jest zasilacz, a w szczególności kondensatory elektrolityczne w zasilaczu. Przeważnie jest tak, że również z winy zasilacza jednocześnie uszkadza się układ scalony odchylania pionowego, i dioda Zenera 12V (jeżeli jest w tym telewizorze).

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 19 lut 2010, o 22:54

A ten tranzystorek BU508A to jast bez diody wpjętej między C-E i nie ma rezystora B-E a S2000N miał i czy ten tranzystor ma dwa rodzaje obudowy bo mam takie i jeden jest izolowany a drugi nie włożyłem niejzolowany i oddzieliłem go podkładka od radjatora i rozsadziło us na płytce korekcji kondensatory jmpulsowe wymieniałem napjęcia prawidłowe.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 lut 2010, o 11:17

A tranzystor przeżył? Napisz co pomierzyłeś, bo "napięcia prawidłowe" nic mi nie mówią, gdzie i które?
Na próbę trzeba było żarówkę między E a C włączyć i pomierzyć napięcie wychodzące z przetwornicy.

P.S. Kolego ECC88 daruj sobie wypowiedzi ograniczające się do linków z których w sumie nic nie wynika, bo szukać po google każdy potrafi - nawet ja.

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 20 lut 2010, o 13:46

Nie przeżł po podłączeniu żarówki to jest tam jekieś 135V reszta jest taka jak należy.Tylko po przyjżeniu sie tej płytce to było źimne lutowanie w obwodzie sterowania tym małym transformatorkem ktury steruje BU508A.Teraz usunołem to źimne lutowanie ale nie włącze telewizorka bo ten us na płytce korekcji eksplodował a narazie go nie mam jak zdobende ten układzik to powalcze.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 lut 2010, o 15:36

Na żarówce zmierz jakie napięcia dostaje ten układ korekcji. Ściągnij jego notę aplikacyjną i sprawdź czy napięcie zasilania się zgadza. Wymień kondensator elektrolityczny jego zasilaniu - nawet profilaktycznie.

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 11 mar 2010, o 20:10

Usterka naprawjona wymieniłem wszystkie kondensatory na płytce korekcji BU508 i TDA4950 i telewizorek działa.Dzięki za pomoc. :607:

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 19 mar 2011, o 16:23

A wie ktoś może dlaczego curtos 25M1VT nie chce złapać stereo?
Wygląda to tak gra sobie telewizorek na mono w pewnej chwili zaczyna szumnieć w głośnikach i tak jakby odzywało się stereo po czym znowu pracuje na mono a szum znika. Wie ktoś może co to może być walnięte?
Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dzięki.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości