Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Antena szerokopasmowa. Pali się końcówka przy telewizorze.

poczatkujacyavr
-
-
Posty: 45
Rejestracja: 26 mar 2009, o 18:20
Lokalizacja: Kraków

Antena szerokopasmowa. Pali się końcówka przy telewizorze.

Postautor: poczatkujacyavr » 7 lut 2010, o 22:23

Witam,

mam taki problem. Używam szerokopasmowej anteny siatkowej marki Philips. Taka typowa siatkowa antena TV. Do tego mam rozgałęziacz TV SAR na dwa TV. Jak wiadomo, jedna z końcówek antenowych posiada zasilacz transformatorowy 12V. Od wczoraj pojawił się mi mały problem. Dioda zasilacza zgasła. Początkowo myślałem, że to sam zasilacz. Odlutowałem przewody 12V idące do wtyczki i zaczęła świecić. Zmierzyłem napięcie i okazało się, że jest 12V. Rozebrałem wtyczkę i poczułem zapach spalenizny. Jest tam maleńka płytka a na niej może ze dwa, trzy elementy. Jeden był pęknięty i przepalony. Rezystor albo jakaś cewka. W każdym bądź razie wygląda jak rezystor 0,25W. Wymieniłem tą wtyczkę na nową. Wszystko było ok. Obraz na obu TV Ok. Poszła może z godzinę i znowu to samo. Nie wiem co jest grane. Czy to problem z rozgałęziaczem, anteną czy może wejściem TV. Telewizor jest nowy. Proszę o pomoc.

Pzdr

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości