Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Tv MEDION 32 MD 8207 SF-A 32 cale wyłącza sie

tmmk
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2009, o 00:07
Lokalizacja: płock

Tv MEDION 32 MD 8207 SF-A 32 cale wyłącza sie

Postautor: tmmk » 14 lis 2009, o 00:36

Witam serdecznie dostałem w „prezencie” uszkodzony TV Medion 32 cale. Obraz w telewizorze był zdeformowany po bokach, telewizor wyłączał się sam. Oddałem do renomowanego serwisu po 2 dniach odebrałem rzekomo naprawiony sprzęt. Serwisant stwierdził usterkę układu korekcji nic po za tym. Po naprawie obraz wrócił do normy i jest bez zastrzeżeń, jednak TV dalej się wyłącza zapłaciłem 130 zł za naprawę a serwis odmawia dalszej pomocy…

Zaobserwowałem następujące objawy:
- Włącza TV rano pracuje bez problemu prawie cały dzień non stop, po czym sam się wyłącza po ponownym uruchomieniu pracuje jakieś 30 min i sam się wyłącza kolejne uruchomienia skracają czas pracy do takiego stopnia ze TV pracuje 2, 3 min i koniec po dłuższym odpoczynku cykl zaczyna się od nowa.
- po włączeniu najciemniejszego trybu pracy TV przestaje się wyłączać.
- brak sygnał z dekodera telewizor nie wyłącza się podaje sygnał kilka min i koniec.
- z TV wydobywa się według mnie zbyt głośny brzęczący dźwięk słychać go z drugiego końca pokoju a pokuj jest naprawdę Duzy:)
Bardzo proszę o pomoc telewizor naprawdę ładnie gra i po zainwestowaniu 130 zł szkoda było by go wyrzucac.
Pozdrawiam TMMK

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Postautor: ECC88 » 14 lis 2009, o 13:55

A co to za MEDION dokładnie ? Może znajdziemy schemat. Ze swojego doświadczenia to obstawiam któryś z kondensatorów blokujących w zasilaczu.

tmmk
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2009, o 00:07
Lokalizacja: płock

Postautor: tmmk » 15 lis 2009, o 00:14

Przesyłam adnotacje wykonaną przez serwis:
Kartka z serwisu

Znalazłem w internecie schematy odpowiadające modelowi tv podaneogo przez serwis:
Schematy

Bardzo prosze o podpowiedź co ewentualnie mógł bym zrobic w celu naprawy.
Pozdrawiam i zgóry dziękuję TMMK.

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 20 lis 2009, o 23:29

"- po włączeniu najciemniejszego trybu pracy TV przestaje się wyłączać."

Wszystkie nowsze telewizory mają mocno rozbudowany system zabezpieczeń. Takie zachowanie telewizora świadzcy o tym, że włącza się zabezpieczenie przed nadmiernym prądem kineskopu. Może wystarczy tylko zmniejszyć kontrast i jaskrawość. Jest to częsty błąd użytkowników, dają maksymalny kontrast i dużą jasność gdy telewizor znajduje się w słonecznym pokoju. Można też spróbować obniżyć o kilka woltów główne napięcie (+B), zasilające stopień odchylania poziomego, skutkiem czego nieco zmniejszy się pobór mocy przez ten stopień i ogólnie, zmniejszą się napięcia zasilające odchylanie pionowe i inne układy, a tu też są zabezpieczenia. Bardzo często taki zabieg pomaga np. w Thomsonach.

tmmk
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2009, o 00:07
Lokalizacja: płock

Postautor: tmmk » 27 lis 2009, o 11:07

Witam ponownie telewizor pracował kilka ładnych lat w normalnym trybie i nie było problemów w tej chwili tylko tryb soft - najciemniejszy obraz mozliwy do ustawienia Rozumiem ze zabezpieczenie działa, ale co nagle spowodowało to przeciążenie? I w jaki sposób mogę regulować napięcie (+B). Wieczorem to nie problem oglądać ciemniejszy obraz, ale jednak w słoneczny dzień jest to słaba atrakcja.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości