Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[PROBLEM] SONY CCD-TR380E

lolyt_xd
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:24
Lokalizacja: Kwidzyn

[PROBLEM] SONY CCD-TR380E

Postautor: lolyt_xd » 14 lut 2009, o 21:33

Witajcie. Mam ową kamerę, Sony CCD-TR380E. I mam problem... Otóż, wkładam kasetę, zamykam, mechanizm rusza, wciskam przycisk PLAY kaseta leci obraz jest, ale czasami za kilka sekund kaseta staje i jest jakby STOP. Na ekraniku pojawia się taki symbol jakby "Eject". Wtedy pomaga tylko wysunięcie kasety i ponowne jej włożenie. W instrukcji jest ten symbol opisany jako "Wystąpił jakiś inny problem - odłącz zasilanie i skontaktuj się z dostawcą sprzętu Sony lub autoryzowanym serwisem naprawczym"... Nie zawsze się tak dzieje. Czasami wkładam kasetę i jest wszystko ok, obraz jak żyleta, dźwięk świetny. Dzieje się tak w czasie nagrywania, odtwarzania i przewijania. Co może być? Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 15 lut 2009, o 22:45

To jest symbol popularnego błedu mechaniki Sony,
niestety ma wiele wspólnego z "ekranem śmierci" PC-ta,
oznacza zw2ykle koniec żywota sprzętu.
Przyczyn może być wiele, niestety w tym modelu elki nie wylewają,
stawiam na upadek kamery bądź uderzenie.

lolyt_xd
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:24
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: lolyt_xd » 18 lut 2009, o 17:05

Tyle, że sobie nie przypominam by upadła bądź była uderzona. A to musiało być mocne uderzenie? Ostatnio włożyłem kasetę by odtwarzać, pokazywał się ten symbol, przewinąłem ją w dwie strony, pomimo tego, że czasami się wyłączała (pokazywał się ten symbol) i potem już normalnie odtwarzała...

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości