Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Naprawa płytki z elektronika kotła Saunier Duval Thematek

haber
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2007, o 10:38
Lokalizacja: Tarnów

Naprawa płytki z elektronika kotła Saunier Duval Thematek

Postautor: haber » 9 sty 2009, o 13:09

Szukam elektronika który naprawi Płytkę z elektroniką (nie wiem jaka jest fachowa nazwa) do dwufunkcyjnego kotła CO z zamkniętą komorą spalania firmy Saunier Duval kocioł ma nazwę THEMATEK. Serwisant którego wezwałem kiedy kocioł przestał działać wymienił płytkę na nową która kosztowała 850 zł a starą mi zostawił. Może dałoby się ją naprawić. Nadmienię jeszcze że ta stara płytka wygląda jak nowa, nie ma żadnych oznak jakiegoś przegrzania. Może szkoda jej wyrzucać skoro to takie drogie. Pozdrawiam wszystkich!
Załączniki
IMG_2092 z.jpg
IMG_2093 z.jpg
IMG_2095 z.jpg
IMG_2097 z.jpg
IMG_2098 z.jpg
IMG_2099 z.jpg
IMG_2101 z.jpg
IMG_2102 z.jpg
IMG_2103 z.jpg
IMG_2104 z.jpg
IMG_2106 z.jpg
IMG_2021 z.jpg
Ostatnio zmieniony 11 sty 2009, o 21:14 przez haber, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Naprawa płytki z elektronika kotła Saunier Duval Themate

Postautor: end » 9 sty 2009, o 13:15

Szukam elektronika który naprawi Płytkę z elektroniką (nie wiem jaka jest fachowa nazwa) do dwufunkcyjnego kotła CO z zamkniętą komorą spalania firmy Saunier Duval kocioł ma nazwę THEMATEK. Serwisant którego wezwałem kiedy kocioł przestał działać wymienił płytkę na nową która kosztowała 850 zł a starą mai zostawił. Może dałoby się ją naprawić. Nadmienię jeszcze że ta stara płytka wygląda jak nowa, nie ma żadnych oznak jakiegoś przegrzania. Może szkoda jej wyrzucać skoro to takie drogie. Pozdrawiam wszystkich!
Tak po opisie ciężko coś stwierdzić... Może zrób zdjęcie tej płytki i podeślij tutaj na forum. Zobaczymy z czego to się chociaż składa.

ar
-
-
Posty: 56
Rejestracja: 30 maja 2007, o 19:44
Lokalizacja: poznań

Postautor: ar » 10 sty 2009, o 20:58

Podaj też pełne nazwy odczytane z układów scalonych. To istotne, będzie wiadomo, czy to typowe układy, czy specjalizowane. Jeżeli specjalizowane, to boję się że z naprawą będą kłopoty. Następna sprawa to jak sprawdzić po naprawie, bez dokumentacji trudno powiedzieć jaki będzie efekt.

haber
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2007, o 10:38
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: haber » 11 sty 2009, o 13:31

Nie mam żadnego schematu żeby dołączyć.
Załączniki
IMG_2109 z.jpg
IMG_2110 z.jpg
IMG_2113 z.jpg

ar
-
-
Posty: 56
Rejestracja: 30 maja 2007, o 19:44
Lokalizacja: poznań

Postautor: ar » 11 sty 2009, o 17:18

"Niespecjalnie to (naprawę) widzę". Poza ewentualnie, pasjonatem (z serwisu) z dużą ilością czasu i dostępem przynajmniej do podstawowej dokumentacji pieca i płytki. Elementem sterującym jest procesor MITSUBISHI (M37481M8...), praktycznie nieznany na naszym rynku, i jak łatwo się domyślić z wgranym oprogramowaniem "dedykowanym do tego wyrobu (pieca)".
Więc jeżeli "poszedł" procesor to koniec. Jeżeli natomiast coś innego, to jakaś szansa by była, ale bez ogromnego szczęścia mogłoby to pochłonąć wiele czasu, a i tak efekt niepewny - nie ma możliwości przetestowania.
Tak więc myślę że sprawa nieopłacalna.

Xweldog
-
-
Posty: 231
Rejestracja: 16 sty 2009, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Xweldog » 16 sty 2009, o 17:22

Witam
Płytka ( niestety ) wygląda jak nowa. Ale z tego rodzaju praktyki podpowiem, że w takich modułach często ulegają uszkodzeniu tylko styki przekaźników.

KaW
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2007, o 15:04
Lokalizacja: LODZ

Postautor: KaW » 26 lut 2009, o 18:34

Trzeba zobaczyć jakie sa przekażniki -kupić je w dobrym fachowym sklepie i wymienić .
Ja to czasami robię.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości