Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wieża Panasonic SA-AK28

1988maciejt
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 7 sty 2008, o 19:07
Lokalizacja: Koziegłowy WLKP
Kontaktowanie:

Wieża Panasonic SA-AK28

Postautor: 1988maciejt » 31 paź 2008, o 21:05

Witam!

Widziałem, że poruszane były już na forum sprawy dot. zasilania wiey Panasonic SA-AK28, jednak toczone tam "rozmowy" nie pomagają w rozwiązaniu mojego problemu z takową wieżą.
Otóż problem zaczął się od wyświetlania błędu F61. Używając woltomeirza szybko zorientowałem się, że ukłąd zasilania nie wytwarza odpowiednich napięć. Wymieniłem więc regulator STK470-020A na nowy, jednak problem nie znknął (jedyną zmianą jest to, że na wyświetlaczu nie pokazuje się dosłownie nic). Buszując po układzie, ze schematem w rkeu, znalazłem przebitą diodę Zenera (D 508). Wymiana tej diody nie zmieniła niczego. Bardzo proszę o podpowiedź, byćmoże ktoś z Państwa miał już podobny problem i udało mu się go rozwiązać. Poniżej podaję wyniki pomiarów (pomiary wykonane przy załączonym styczniku na płytce przy trafo, oraz przy załączonym styczniku na płytce zasilacza - załączonym "na krótko", przy odłączonych wszystkich pozostałych układach wieży):

Złącze CN301:
-> "+10V" : 10,1V (OK)
-> "LED9V" : 9,8V (OK?)
-> "-VP" : -2,6V (??)
-> "SW5V" : 0V (?!?!) - tu powinno być zasilanie logiki, tak?
-> "+7,5V" : 0V
-> "-7,5V" : -0,1V

Złącze CN300:
-> "+15V" : 0V

Pomiary na wyprowadzeniach regulatora STK470-020A
pin 1: 9V
pin 2: 9,6V
pin 3: 10V
pin 4: 10V
pin 5: 0V (Brak nap. - CD)
pin 6: 0V (brak nap. - SW5V)
pin 10: 0V
pin 11: 0V (Bez tego nie będzie napięcia na pinie 6, moim zdaniem)
pin 12, 13, 14: 30V (Bardzo dziwna sprawa, nie mogę wytłmaczyć takiego wyniku)

Jezcze raz bardzo proszę o pomoc. Moge wykonać inne potrzebne pomiary, w innych punktach układu.

Pozdrawiam i dziękuję!
Maciej Tr.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości