Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Oscyloskop KR-7202 i podstawa czasu

1988maciejt
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 7 sty 2008, o 19:07
Lokalizacja: Koziegłowy WLKP
Kontaktowanie:

Oscyloskop KR-7202 i podstawa czasu

Postautor: 1988maciejt » 24 cze 2008, o 16:14

Witam!

Dostałem oscyloskop Radiotechniki KR-7202. Działa ładnie, oprócz podstawy czasu. Bardzo prosiłbym o pomoc / wskazówki dot poniższych problemów:
1. Którym potencjometrem można wykalibrować podstawę czasu? rzykładowo: ustawienie podstawy czasu na 1ms/cm w rzeczywistości ukazuje przebieg w funkcji czasu 0,1ms/cm.
2. Czy normalne jest, że ustawianie podst. czasu na wartość większą od 20ms/cm powoduje, że przebieg zostaje "skrócony", tzn. rozciąg przebiegu w poziomie jest mniejszy od szerokości ekranu i "zwęża się" tym mocniej, im większą liczbę jednostek czasu / cm ustawić...?
3. Jaka jest funkcja przełącznika obrotowego nazwanego "Tryb pracy" i jakie jest przeznaczenie wieloobrotowego pokrętła oznaczonego jaki "mnożnik"?

Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

jumator
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 09:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie

osyloskop raditechniki

Postautor: jumator » 6 wrz 2008, o 11:13

Witam !!!!
Posiadam oscyloskop Radiotechniki KR 7203 A mam do niego oryginalną instrukcję producenta. Są tam wszystkie procedury kalibracji, opis szczegółowy przedniego panela i sposób użytkowania. Myślę, że nie będzie się on bardzo różnił od twojego modelu. Jeżeli jesteś tym zainteresowany, zrobię scana i na pw mogę Ci podesłać. Co Ty na to ?
Pozdrawiam Józef Umecki
:607:

cynagrot
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2009, o 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: cynagrot » 20 lis 2009, o 20:08

Aby prawidłowo posługiwać się i skalibrować oscyloskop niezbędna jest instrukcja obsługi/serwisowa. Z tego, co pamiętam jest ona bardzo obszerna, a z jaj znalezieniem może być problem.Kiedyś znalazłem instrukcję do KR-7010 na stronie www.schematy.co.cc

ROM
-
-
Posty: 292
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 22 lis 2009, o 13:38

Zanim rozpoczniesz cokolwiek zmieniać to może sprawdź czy gałka jest prawidłowo ustawiona w stosunku do opisu.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości