Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z TV

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Problem z TV

Postautor: piterino_16 » 19 lis 2007, o 22:36

Witam. Mam problem, a raczej mój znajomy. Chodzi o to że ma on podłączone kilka telewizorów pod jedną antenę. Wszytko jest ok poza jednym mankamentem. Obrazy z dwóch róznych kanałow nachodzą na siebie w pewnym stopniu. Czym może to być spowodowane i jak mozna by sie tego pozbyć?? Wiem że najprościej to podłączyć każdy TV pod inna antene ale problem z tym że nie bardzo może to zrobic ze względu na brak miejsca do montażu anten. Może jakiś wzmacniacz zamontować?? ale gdzie dokładnie i jaki konkretnie?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 lis 2007, o 15:04

Z tego co wiem to wszystko zależy od sygnału wyjściowego anteny i wtedy jeśli sygnał jest dosyć mocny stosuje się rozdzielacz (spliter) pasywny albo aktywny - aktywny w przypadku gdy sygnał z anteny jest zbyt słaby - coś poniżej 55dB
Co to za antena tam pracuje?

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 20 lis 2007, o 16:55

to jest zwykla antena zbiorcza. cos mi wspominal ze jakis stabilizator ma na lini czy cos. moze to to czym mowisz. jakies kondensatory tam pracuja?? moze sa popuchniete? mialoby to wplyw?(niestety na chwile obecna nie moge tego sprawdzic :/ )

wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Postautor: wojtek19 » 5 gru 2007, o 14:36

wg mnie to sygnał jest zbyt siln. Zastosował bym rozdzielacz (spliter) pasywny przy rozdziale do odbiornika na którym występuje odbicie obrazu

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości