Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kamera SONY 8mm CCD-TR380E

wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Kamera SONY 8mm CCD-TR380E

Postautor: wojtek19 » 6 lis 2007, o 07:44

Witam serdecznie
Wiem, mam trochę wiekową już kamerkę , ale bardzo wdzięczną.
Ostatnio podczas odtwarzania występują duże zakłócenia, na ekranie pojawiają sie poziome poszarpane pasy. Zdarza się, że potrafi wciągnąc taśmę. Przeczyściłem głowicę wielokrotnie specjalnym płynem do głowic-brak efektu.
Proszę o pomoć, może ktoś miał podobny problem
Pozdrawiam

gres
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 31 sty 2007, o 02:08
Lokalizacja: Earth
Kontaktowanie:

Postautor: gres » 9 lis 2007, o 21:07

witam cię wojtku i chciałbym powiedzieć że to szarpanie nie jest winą brudnej głowicy lecz mechanizmu przesuwu taśmy. Zazwyczaj pomaga wymiana rolki gumowej która przylega do wałka silnika przesuwu zwanego capstan ale nie wykluczone jest że problem jest też w napinaczach opinających taśme na głowicę wizyjną.Ostanimi czasy robiąc podobną usterkę wymieniałem pęknięty napinacz.
Najpierw sprawdź czy nie "latają" w środku jakieś odłamane części

wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Postautor: wojtek19 » 12 lis 2007, o 09:46

Witam Cię gres bardzo serdecznie. dzieki za zainteresowanie.
Dostałem się do wnętrza tej kamerki. Nie znalazłem żadnego pękniętego elementu ani "latajacych" urwanych kawałków.
Zacząłem szukać usterki w samej elektronice - myślałem o kondensatorach - może któryś "wylał". O rolce nie pomyslałem sprawdzę a raczej wymienię tą rolkę - podzielę się wynikiem.
Serdecznie pozdrawiam

wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Postautor: wojtek19 » 5 gru 2007, o 14:39

rolkę wymieniłem-brak efektu
może ktoś z kolegów dysponuje schematem bardzo by mi pomógł proszę

gavi
-
-
Posty: 218
Rejestracja: 14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 5 gru 2007, o 15:58

rolkę wymieniłem-brak efektu
może ktoś z kolegów dysponuje schematem bardzo by mi pomógł proszę
Wyudaje się iż są to co najmniej dwa różne uszkodzenia
1. To że wciągnął taśmę jest prawdopodobnie efektem zaśniedziałych styków mode sensor-a.
Może też być przyczyną brudu na taśmie ale takie trywialne uszkodzenie odrzucam zakładając iż dbasz o taśmy
2. Poziome pasy mogą być spowodowane różnymi efektami. Musiałbym je zobaczyć (zdjęcie?). Jeśli są to wyraźne ukośne pasy, świadczą o złej pracy serwa i wypadaniu z synchronizacji. Jeśli są to poszarpane krawędzie (aż do przesunięcia obrazu) - to niestety zużyta głowica

jack102
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2008, o 17:14
Lokalizacja: radom

Postautor: jack102 » 29 cze 2008, o 17:35

Witam,
posiadam kamerę sony dcr-trv255e i mam problem :603: . Chodzi oto, że na wyświetlaczyu i w wizjerze nie ma obrazu jak pracuje jako kamera, tzn wszystkie wskażniki działają, a w wizjerze widać jakbym siedział w ciemnym pokoju. JAk odtwarza nagrane filmy, to jest spoko. Kupiłem kasętę czyszczącą, bo myślałełem że może głowica się zabrudziła, ale nic to nie dało. MAcie jakieś pomysły?

rychu
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2008, o 21:02
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: rychu » 28 sie 2008, o 21:13

Witam. Posiadam starą kamerę Sony DCR - TRV 520. Od momentu gdy zacząłem nagrywać nią na plaży gdzie mógło się dostać do niej dużo piachu, kamera przestała nagrywać oraz odtwarzać nagrań z kasetki, nie chce przewijać taśmy, do tego na ekranie pokazuje się napis " C:31:23 " . Znajomy gdy ją rozebrał powiedział że mogło coś stać się z rolkami , lecz chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie. A jeśli rzeczywiście rolki są do wymiany to jaka jest ich cena? Liczę na to że ktoś mi pomoże . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 sie 2008, o 09:29

Miałem kiedyś bardzo podobny model kamery SONY w którym występował ten sam błąd.
Okazało się, że usterką jest brak impulsów talerzyka podającego taśmę u mnie rozwiązałem problem dociskając taśmy w okolicach mechanizmu kasety.

W załączniku kody błędów sony
Załączniki
Kody błędu Sony.rar
(12.24 KiB) Pobrany 310 razy

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 29 sie 2008, o 12:31

No ja nie byłbym takim optymistą,
to popularny "błąd śmierci" tych kamer,
wystarczy że kamerka zostanie puknięta gdy w środku jest taśma i wypada ośka talerzyka, tak, stalowa ośka fi2mm fabrycznie wstrzelona w aluminiowy korpus mechanizmu. Nie ma sposobu aby to naprawić a wymiana mechaniki to pojęcie czysto teoretyczne.
A tak przyokazji: ma ktoś może schemat do CCD-TR380E ? na gwałt potrzebny, też problem z mechaniką tj sygnalizuje takowy błąd

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 sie 2008, o 13:39

No ja nie byłbym takim optymistą
Popróbować można ;) Ale faktycznie może być z tym problem.

polinowo
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2008, o 19:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: polinowo » 14 paź 2008, o 20:06

Zapytanie
Kamera cyfrowa Sony typ; CDR-TRV 130 E przesała podtrzymywac datę i czas, trzyma tylko jedeń dzień . Wyczytałem, że to może być bateria litowa do potrzymywania tego czasu wewnatrz kamery . Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy to jest mozliwe abym sam ja wymieniła i jak do tego się zabrać. Będę wdzięczny za podpowiedź na adres majlowy: jukorn@wp.pl

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 14 paź 2008, o 23:01

Może być wina bateryjki - trzeba by sprawdzić?, ale nie wiem czy sam powinieneś się podejmować wymiany jeśli nie masz jakichkolwiek podstaw elektroniki - tam łatwo więcej napsuć niż naprawić przy nieodp. obchodzeniu się z tym sprzętem, taśm tam jest sporo i ogólnie delikatny sprzęt.
Może najpierw spróbuj delikatnie ją rozkręcić i zlokalizować baterię.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości