Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wymiana TRAFOPOWIELACZA

mario832
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 10 paź 2007, o 14:54
Lokalizacja: warszawa

Wymiana TRAFOPOWIELACZA

Postautor: mario832 » 1 lis 2007, o 18:43

Witam potrzebuję wymienić w TV trafopowielacz ,mam już nowy tylko że aby go założyć musiałbym odpiąć przewód wys. napięcia, taki z słuchawką (przyssawka) do kideskopu i tu mam problem nigdy tego nie robiłem i nie chciałbym czegoś zepsuć albo żeby wybuchło :( ,w środku jest próżnia i ponoć trzeba mieć specjalną pomkę próżniową by potem odessać powietrze, jak już wspomniałem nigdy tego nie robiłem,proszę o wszelkie porady!!! ,w ostateczności mogę przeciąć kabel ,zalutować i obkleić taśmą, ale izolacja w tym miejscu będzie słabsza i może pujść iskra na masę i po powielaczu, a tego nie chce!!!

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 1 lis 2007, o 19:50

człowieku młody,
szanuj się trochę,
nie pchaj pazurków w obwpdy WN gdzie występuje 30kV,
bo po pierwsze do tego trzeba mieć kwalifikacje zawodowe a po drugie potrzebne są uprazwnienia SEP

w domyśle tego działu mamy pomagAĆ ALE TYLKO TYM KTÓRZY SPEŁNIAJA TE 2 POSATAWOWE PUNKTY

radekrpisz
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2007, o 15:04
Lokalizacja: Jansbork
Kontaktowanie:

Postautor: radekrpisz » 3 lis 2007, o 15:37

Nie wypowiadam się, ale wyssać powietrze z kinola... ciekawe>

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 5 lis 2007, o 17:16

Nie wypowiadam się, ale wyssać powietrze z kinola... ciekawe>
żeby nie skończyło się na "zeskrobaniu naprawiacza ze stołka"
Ja nie chcę tu nikogo urazić, ale powinien być pewien próg poniżej którego z poradami nie schodzimy

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości