Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Monitor CRT Philips 104B - dziwny problem, POMOCY !!

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Monitor CRT Philips 104B - dziwny problem, POMOCY !!

Postautor: Tommy Vercetti » 3 maja 2007, o 14:42

Witam
Od jakiegoś czasu mam dziwne problemy z moim monitorem CRT Philips 104B.
Otóż obraz dziwnie "faluje" fale te przebiegają w poziomie, im dłużej monitor pracuje, tym bardziej odczuwalne jest to zjawisko. Kumpel poradził mi, bym wyczyścił monitor, wyczyściłem (sporo było tam syfu), ale nic to nie dało, w dodatku wydaje mi się, że przy czyszczeniu musiałem coś przestawić, bo teraz obraz jest jaśniejszy niż przed wyczyszczeniem i nie mogę go sciemnić tak jak był przed wyczyszczeniem.
Czy ktoś wie, co można poradzić na to ??
Błagam, pomóżcie mi, bo jeśli mi ten monitor padnie, to będe skazany na LCDka, a od LCDków strasznie łzawią mi oczy i nie mogę dłużej niż kilka minut siedzieć przy kompie wyposażonym w monitor LCD

Pozdrawiam
T. Vercetti

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 4 maja 2007, o 09:39

Wymień kondensatory w przetwornicy po stronie wtórnej i elektrolit po mostku 400V (ten duży na poczatku zasilacza)
Posprawdzaj też pod względem zimnych lutów. Jasność być moze w tym modelu da się regulowac na trafie WN (pokrętło "screen")

Swoją drogą... pogratuluj koledze wiedzy... pierwsze slyszę, by czyszczenie monitora usunęło by usterkę falowania obrazu ;)

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 4 maja 2007, o 10:24

Spróbuje to zrobić, ale jak oglądałem elektrolity, to nie wyglądały na spuchłe, w dodatku ten obraz czasem przestaje falować i jest dobrze, tylko, że za kilka minut znowu zaczyna i naprawde jest to męczące :/

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 4 maja 2007, o 10:30

Elektrolity nie muszą być spuchnięte żeby były uszkodzone (utrata pojemności, upływność).
Wymień po stronie wtórnej zasilacza te kondensatory, pewnie monitor ma już kilka lat...
Nie masz w pobliżu jakiegoś urządzenia które może Ci "siać" jakieś zakłócenia?

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 4 maja 2007, o 10:30

Podmień te elektrolity w przetwornicy-co do regulacji jaskrawości ruszyłeś potencjometr na trafie wn-skoryguj go

Awatar użytkownika
fachman
-
-
Posty: 103
Rejestracja: 3 cze 2003, o 17:03
Lokalizacja: Trzeci Świat

Postautor: fachman » 4 maja 2007, o 22:10

...w dodatku ten obraz czasem przestaje falować i jest dobrze, tylko, że za kilka minut znowu zaczyna i naprawde jest to męczące :/
to może być zakłócenie od jakiegoś prądożercy w pobliżu,
nie masz na biurku innych urządzeń zasilanych bezpośrednio z sieci? tv daleko stoi od monitora ??

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 5 maja 2007, o 20:11

Na biurku nie mam nic, co mogłoby siać zakłuceniami, monitor ma około 8 lat, co do tego potencjometru na trafie WN, możliwe, że go poruszyłem, jak będe wymieniać kondy, to zobaczę, co da się zrobić, czy możliwe jest, że po 8-miu latach kondy w monitorze szlag by trafiał ??

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości