Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przetwornica w laptopie

RobWan
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2007, o 19:06
Lokalizacja: Swarzędz
Kontaktowanie:

Przetwornica w laptopie

Postautor: RobWan » 10 mar 2007, o 19:09

Witam.

Mam Compaq'a Presario 1200. Po włączeniu zapala się tylko kontrolka w laptopie,
że zasilanie sieciowe. Nie reaguje na przycisk do włącznia laptopa.

Są dwie przetwornice MAX1632 http://tiny.pl/cjnj
i obok cztery mosfet'y (4410 EA G942A)
1710 http://tiny.pl/cjnp
obok niej trzy mosfet'y (H942 FDS 6690A).
Zasilanie do przetwornic dochodzi.
Proszę o pomoc co dalej sprawdzić i jak.

Robert

Awatar użytkownika
jarek200
-
-
Posty: 64
Rejestracja: 25 lip 2004, o 20:25
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: jarek200 » 10 mar 2007, o 22:30

Za mało danych, żeby dać wiążącą odpowedź. NApisz co zasila ta przetwornica. Czy podswietleniie LCD, czy inne urządzenie. Nie wiem jak jest w Compaq-ach ale jeśli lampka zasilania świeci to płyta główna powinna mieć zasilanie skoro nie chce się włączyć, to może Bios? Skąd wiesz że przetwornica nie działa? Napisz coś więcej

RobWan
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2007, o 19:06
Lokalizacja: Swarzędz
Kontaktowanie:

Postautor: RobWan » 10 mar 2007, o 22:52

To są przetwornice na płycie głównej. Która co zasila to nie wiem. Dioda, która się świeci po wetknięciu wtyczki zasilacza do laptopa jest zasilana z tegoż zewnętrznego zasilacza. Obok jest dioda, która powinna się zapalić jak nacisnę przycisk włączający laptopa (mikrowłącznik) ale to się nie dzieje stąd uważam, że przetwornica nie staruje. Brak napięć mierzonych na oślep na wyjściach trafa przetwornicy względem masy. Nic nie słychać aby próbowała wystartować.
Nie mam naładowanego aku aby sprawdzić czy pójdzie z niego.
Robert

Awatar użytkownika
jarek200
-
-
Posty: 64
Rejestracja: 25 lip 2004, o 20:25
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: jarek200 » 18 mar 2007, o 16:45

Nie damy rady NIektóre rzeczy (jeśli się płyta nie hajcuje) trzeba sprawdzić poprzez przemierzenie zasilając układ. Trzeba też wiedzieć mniej więcej w jakiej części układu przetwornica się znajduje. Sądząc po opisie jest to gdzieś przy gnieździe zasilania A więc może to jest jakiś dławik Wyglądem może być podobnydo przetwornicy .Za mało danych żeby cokolwiek mądrego poradzić

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości