Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

USZKODZONY TEL DAEWOO??

damian201
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2006, o 22:47
Lokalizacja: gliwice
Kontaktowanie:

USZKODZONY TEL DAEWOO??

Postautor: damian201 » 24 wrz 2006, o 13:53

:? WITAM WSZYSTKIM MAM PROBLEM Z TELEWIZOREM DAEWOO 20A5
MIANOWICIE CHODZI O TO ZE PO WLĄCZENIU DO SIECI WLACZA SIE ZIELONA LAMPKA PO CHWILI WLACZA SIE LAMPKA ZÓŁTA ALE KINESKOP SIE NIE ODZYWA I NIE WLĄCZA SIE PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE Z GORY DZIEKUJE!!



Nie pisz całych zdań z dużych liter. mod. End

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 24 wrz 2006, o 14:40

Sprawdz kondesatory po stronie wtornej zasilacza, tranzystory czy niema zimnych lutow

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 24 wrz 2006, o 16:36

może by tak kolega podał model TV??

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 wrz 2006, o 21:59

Standardowo sprawdż czy przetwornica startuje - żarówka między E a C traznystora linii i mierzysz na niej napięcie.

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 25 wrz 2006, o 18:26

Daewoo produkuje naprawde kiepski sprzęt, więc nie ma się co dziwić. Miałem kiedyś monitor tejże firmy i padł po roku użytkowania :twisted: :twisted:
Uważam, że zamiast wydawać kase na naprawy lepiej kupić lepszy TV

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 25 wrz 2006, o 18:34

No nie wiem...może kolega ma na myśli Philipsa, albo Sony ?.To jeszcze gorsze marki, a koreańce wcale nie są najgorsze, usterki po prostu się zdarzają.

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 25 wrz 2006, o 18:54

Ty chyba na sprzęcie sie nie znasz :D :D :D
Sony to jedna z najlepszych marek, zreszta philips też
Daewoo nigdy im nie dorówna :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 wrz 2006, o 23:41

Hm... Czy ja wiem... Sony wcale nie są tak dobre jak dobrze są reklamowane, to samo w sumie dotyczy Philipsa.
Tutaj nie ma reguły... Jeden Deawoo pogra 15 lat a drugi rok, tak samo Sony czy Philips - choć ten renomowany sprzęt w większości jest bardziej niezawodny od jakichś Deawoo itp. choć powiem, że najwięcej robiłem TV Sony.
Moim zdaniem wszystko zależy od rozwiązań konstrukcyjnych i użytych komponentów, bo nap. źle zaprojektowany zasilacz potrafi psuć się co chwila.

Ostatnio miałem taki przypadek z przetwornicą w TV Grundig na BUT18 - grzal się bardzo mocno...
Typowa usterka tego modelu... uszkodzony BUT18 dopiero przeróbka i wymiana na mosfeta rozwiązała problem przegrzewania.

Znowu przyczyną awarii mogą być same komponenty kiepskiej jakości np. upływnosć kondensatorów w przetwornicy, co często prowadzi do zawyżenia napięć po stronie wtórnej i w konsekwencji uszkodzanie następnych elementow (spuchnięte kondensatory, przebite diody/tranzystory)
Ale oczywiście nic nie jest wieczne i po latach nawet najlepszej jakości komponenty tracą swoje właściwości - jedne szybciej drugie wolniej... w końcu musi się zepsuć ;)

Ale się rozpisałem... :547:

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości