Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Podlaczenie RGB

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Podlaczenie RGB

Postautor: Admin » 5 mar 2006, o 20:16

Witam,

Zakupilem DVD posiadajace wyjscie RGB, sprawdzilem i moj TV na AV1 (Scart1) posiada wejscie Video/RGB/S-Video. Dotychczas na tym wejsciu podlaczalem komputer przez S-Video i ladnie dzialo, teraz Komp przeszedl na AV2 (Scart2) i tez ladnie chodzi. Za to na AV1 chcialem dac to DVD i to przez RGB. Nie chce kupowac gotowego kabla, tylko wole cam go zrobic. Znalazlem rozpiske Scarta http://serwis-tv.com/scart.html i co poza sygnalami R (15 i 13), G (11 i 9), B (7 i 5) mam podlaczyc :?:
Od czego jest wyprowadzenie 8 - SWTCH, jak ono dziala :?:
A wyprowadzenia 16 i 18 - BLNK :?:

Poza tym, jak telewizor pozna ktory sygnal mu podlaczylem :?: w menu mam wybor miedzy Video a S-Sideo tylko dla AV1 i AV2.

wiertacz
-
-
Posty: 94
Rejestracja: 14 gru 2004, o 12:24
Lokalizacja: knurów

Postautor: wiertacz » 5 mar 2006, o 22:32

Musisz jeszcze podłączyć 16 - sygnał przełączania ( masa na 14) oraz 20 - synchronizacja ( masa na 18 ). Końcówka 8 służy do przełączania na wideo ( doprowadzenie 12V przełącza tv na sygnał doprowadzony do 20. .Dla wejścia rgb jest używane 16. Doprowadzenie ok 3 do 5V przełącza tv w stan wejścia rgb. Wejście to steruje bezpośrednio dekoderem koloru i jest nadrzędne. Dodatkowo na 20 doprowadzony jest sygnał synchronizacji.. W menu odtwarzacza musisz ustawić z którego wyjścia będziesz korzystał - video czy rgb. Włączając dvd automatycznie przełączy się telewizor na odpowiednie wejscie. A najlepiej zrobic sobie pełny kabel. Inna rzeczy czy to się opłaca. Gotowy kabel można kupic za kilka zł. Chyba, że jestes audiofilem i potrzebujesz kabel za złotymi stykami itp.

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 6 mar 2006, o 10:58

(ciach)
A najlepiej zrobic sobie pełny kabel. Inna rzeczy czy to się opłaca. Gotowy kabel można kupic za kilka zł. Chyba, że jestes audiofilem i potrzebujesz kabel za złotymi stykami itp.
No chyba tak jednak zrobie, zlotych stykow nie potrzebuje ;)
Jakos nie mialem zaufania do tych Euro czy sa pelne czy tylko wybrane sygnaly przekazuja. Teraz juz wiem wiecej, to sobie poradze 8)

wiertacz
-
-
Posty: 94
Rejestracja: 14 gru 2004, o 12:24
Lokalizacja: knurów

Postautor: wiertacz » 6 mar 2006, o 11:59

Gdyby nie paliło tak jak trzeba, to połącz jeszcze 8.

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 12 mar 2006, o 21:58

Wiec mam kabelek (pelny Euro), podlaczylem i moge ustawic na RGB i ladnie smiga 8)
Tylko jest jeden problem, po wlaczeniu DVD w standby z pilota, na TV na wszystkich programach jest ciemny obraz, zeby normalnie programy odbieraly, to DVD musi byc wylaczone przyciskiem "twardym" albo wlaczone... (przelaczalem nawet na S-Vider i Video i to samo wszedzie na tym kablu)

Da sie cos z tym zrobic by dzialanie DVD nie mialo wplywu na reszte programow :?: moze odlutowac jakis kabelek ;)

wiertacz
-
-
Posty: 94
Rejestracja: 14 gru 2004, o 12:24
Lokalizacja: knurów

Postautor: wiertacz » 12 mar 2006, o 22:48

Sprawdź woltomierzem jakie są napięcia na 8 i 16 gdy dvd jest w stanie standby. Powinny być zero.Gdyby tam były napięcia to prawdopodobnie masz uszkodzone dvd.A swoją drogą jestem ciekaw jakie masz dvd.

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 13 mar 2006, o 00:00

Pomierzylem i jest tak na AV1:
standby: 8 - 0V, 16 - ok. 2,2V
RGB: 8 - 12V, 16 - ok. 2,6V
S-Video i Video: 8 - 12V, 16 - 0V

Jak mam przelaczone na RGB, to zamiast normalnych programow lata mi mocno znieksztalcony sygnal z DVD, przy S-Video i Video jest normalnie.

Przelaczylem DVD na AV2 i tam juz sie nie wygasza obraz i przy S-Video jest normalny kolorowy obraz z DVD a przy Video i RGB jest cz-b. Doszlo jeszcze to, ze jak wlaczam DVD, to sie od razu przelacza na to AV do ktorego jest podloczony (pewnie nozka 8 )

Wyglada na to, ze optymalnie bede mial na AV2 i S-Video bo RGB dziala tylko na AV1, ale wtedy normalne programy nie odbieraja i wygasza mi sie po wylaczeniu DVD.

luc68
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2006, o 12:21
Lokalizacja: bytom

Postautor: luc68 » 27 mar 2006, o 12:28

Mam pelny kabel euro-euro.
Uwidzialo mi sie ze euro przekazuje z pewnoscia sygnal nie jako RGB ale CVBS.

Zeby sprawdzic, podlaczylem pod inne gniazdo chincha do telewizora rowniez chicha i przelaczalem w TV pomiedzy euro a chinchem nie zauwazylem absolutnie zadnej roznicy w obrazie.

Na DVD mam wlaczone programowo RGB a TV jest nowy 100 hercowy.
Czy to mozliwe zeby obraz byl az tak identyczny?

Pomiedzy sugnalem z kompa chinch a SVHS byla ogromna przepasc jakosciowa spodziewalem sie ze tu bedzie moze w mniejszym stopniu ale tez widoczna roznica.

Czy moze poprostu sygnal na sile leci po CVBS i dlatego nie widze roznicy.

wiertacz
-
-
Posty: 94
Rejestracja: 14 gru 2004, o 12:24
Lokalizacja: knurów

Postautor: wiertacz » 27 mar 2006, o 20:53

A podłączyłeś kabel euro pod właściwe gniazdo ? Nie każde gniazdo obsługuje rgb. Ja też mam nowiutki telewizor ( ok. 2 tygodnie ) i w nim są dwa gniazda euro ale tylko jedno obsługuje rgb.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości