Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kontrolka monitora

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Kontrolka monitora

Postautor: RcTomek » 13 sty 2006, o 14:24

Cześć,
Mam w domu stary monitor Miro 15". Jak wyłączę komputer, to kontrolka monitora w stanie czuwania świeci zazwyczaj na pomarańczowo...Tu właśnie się dzieje rzecz dziwna, bo ona zamiast świecić na pomarańczowo, mruga (zmienia kolor pomarańczowy/zielony). Czy coś jest nie tak ?

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty: 118
Rejestracja: 5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja: ~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Postautor: M@rek » 21 sty 2006, o 15:47

To zależy jak szybko miga i czy jest tak po odczepieniu go od k.graficznej - jeśli >2Hz i monitor nie wydaje żadnych odgłosów to wszystko w porządku.

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: areczkas » 21 sty 2006, o 18:15

Marku chodzi ci o kod bledu wysylany przez biosik prawda? a chyba kolega napisal nie o efekcie na ekranie a na ledzie, wiec chyba nie o to chodzi...
chyba ze ja czegos nie wiem....co jest bardzo mozliwe oczywiscie

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 21 sty 2006, o 20:57

Z tymi kontrolkami w monitorach to dziwne rzeczy się dzieją (na dodatek zależnie od systemu operacyjnego). W moim starym kompie (SONY 110EST) pod WIN98 po wyłaczeniu systemu kontrolka normalnie robiła się pomarańczowa, a pod WIN2K tak samo migała pomarańczowy/zielony . Natomiast w nowym kompie (LG F700B) monitor po zamknięciu systemu zachowuje się jakby kabel sygnałowy był odłaczony (lata po całym ekranie info "brak sygnału, sprawdź kabel"). Autoryzowany serwis SONY/LG był bezradny i uzasadniał to humorami karty graficznej. Więc nie przejmuj się za bardzo zachowaniem kontrolki swojego monitora.

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 21 sty 2006, o 21:52

A z kolei u mnie po zakupie monitora LG studoworks 560N lampka świeciła się cały czas na zielono. okazało się, ze oszczędna fabryka wlutowała zamiast dwukolorowej diody diodę wyłącznie zieloną. Ale wymieniłem i działa :)

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 22 sty 2006, o 02:37

To zależy jak szybko miga i czy jest tak po odczepieniu go od k.graficznej - jeśli >2Hz i monitor nie wydaje żadnych odgłosów to wszystko w porządku.
Kontrolka miga z cęst. ok. 1Hz albo nawet mniej...Nie ma żadnych odgłosów z monitora :) No to raczej wszystko jest w porządku.
Pozdr. Ddevil :diabel2:

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości