Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Schemat drukarki

wladek501
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:31
Lokalizacja: Rybnik

Schemat drukarki

Postautor: wladek501 » 26 mar 2005, o 17:41

Witam!!! Czy ktoś może mi doradzić gdzie zdobyć schemat drukarki DeskJet 890C. Wiem że to juz stare urządzenie, ale nie mam teraz pieniędzy na drukarkę , a ta mam za darmo tylko jest uszkodzona a ja jestem elektronikiem więc jak bym miał jej schemat to może bym naprawił.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
cyrus
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: cyrus » 14 kwie 2005, o 08:55

W starszych drukarkach dość często pada pamięć, często jest to 6264 czy coś podobnego. Poza tym reszta kości jest zwykle nie do dostania. No i jak w każdym urządzeniu najczęściej się sypią elementy zasilające - zasilacz, stabilizatory, mostki itp. Schematy raczej trudno dostępne - proponuję szukać na elektrodzie.

ROM
-
-
Posty: 292
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 23 kwie 2005, o 23:04

...a często wystarczy rozebrać , wyczyścić z kurzu i zaschniętego atramentu i na koniec nasmarować.

Awatar użytkownika
cyrus
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: cyrus » 24 kwie 2005, o 13:34

Jeśli drukarka jest żywa ale wariuje - zaczynamy od mechaniki - sprawdzenie ustawienia kół zębatych (zwykle maja oznaczenia jeśli zazębienie na konkretny ząb jest ważne), sprawdzenie braku zębów, zacięć itp, wszelkich czujników (mechaniczne - mogą mieć brudne styki, optyczne - mogą być zakurzone).
A jeśli całkiem nieżywa - zaczynamy od zasilacza.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości