Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z eurozłączami w tv Grundig - SE 7021 IDTVPIP SYDNEY

akaix
-
-
Posty: 50
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:56
Lokalizacja: Rybnik

Problem z eurozłączami w tv Grundig - SE 7021 IDTVPIP SYDNEY

Postautor: akaix » 19 cze 2008, o 19:03

Witam mam taki problem, otóż od jakiegoś czasu z niewiadomych przyczyn obydwa eurozłącza w moim tv się uszkodziły, korzystałem z nich rzadko a jednak. Problem tkwi w tym że gdy podłącze na euro odtwarzacz dvd, dekoder lub komputer przez grafike to obraz jest bardzo szary i praktycznie nic nie można zobaczyć, próbowałem podłączyć te urządzenia na obydwóch eurozłączach, oraz próbowałem wszelkich ustawień w tv i nic. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, tv kupiłem używany ponad rok temu i to się stało nagle jakieś 2 miesiące temu.Kiedyś wszystko działało ok więc to na pewno nie wina urządzeń zewnętrznych, lecz tv. Poniżej daję zdjęcie. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

http://i28.tinypic.com/95n81k.jpg

wojtek19
-
-
Posty: 75
Rejestracja: 14 cze 2007, o 06:54
Lokalizacja: śląsk

Postautor: wojtek19 » 7 lip 2008, o 09:33

Sprawdź sam przewód czy nie ma przerw używając UM
Sprawdź luty na samym euro w TV często w starszych TV powstają tzw zimne luty przelutuj wszyskie związane z EURO punkty lutownicze.

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: rezasurmar » 19 sie 2008, o 14:59

jaki dokładnie puszczasz sygnał, RGB-Y, s-video, czy composite ????. Jeżeli po s-video to może być problem z sygnałem luminancji. Często złacza euro padają jeżeli podpinamy urządzenia pod napięciem, przeskok iskry potrafi siać spustoszenie w przełącznikach analogowych stosowanych przy przełaczaniu źródeł w TV

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości