Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

PIONEER GM-A120 Robi zwarcie

Kubuś
-
-

PIONEER GM-A120 Robi zwarcie

Postautor: Kubuś » 7 lut 2018, o 10:43

Witam. Miesiąc temu znalazłem w grarażu wzmacniacz samochodowy. Nie znam sie na ta tego typu rzeczach, ale przezszukałem internet i postanowiłem go podłączyć. Oczywiście na szybko. Poodginałem kable tak tylko, żeby się nie stykały, podłączyłem czerwony z zółtym oraz pomarańczowy z żółtym tak jak mi radzili na innym forum. Wzmacniacz sie uruchomił, przekażnik zaskoczył, wszystko gra. Póżniej chciałem znowy go uruchomić i klapa. Robi zwarcie. Jako że zasilam go zasilaczem, włączyło sie zabezpieczenie prądowe ( możliwe, że coś się stykło).
Rozebrałem go. Sprawdziłem tranzystory mocy(Q17-20), tranzystory na przetwornicy (Q33-36) i mostek prostowniczy(D28-D29), czyli wszystko co jest przykręcone do radiotorów. Są sprawne. Przy wyjętych tranzystorach mocy a działającej przetwornicy wzmacniacz nie załącza się, natomiast gdy wyjmę te od przetwornicy a mocy pozostawię - robi zwarcie.
Dodatkowo, gdy robi zwarcie przekaznik głośnikowy załącza sie ''POŁOWICZNIE'' tzn. słychać, że coś ruszyło ,ale nie na tyle aby zwerzeć ze sobą styki.
Byłbym wdzięczny ,aby ktoś chociarz naprowadził mnie gdzie na schemacie szukać usterki.
Załączniki
GM-A120.jpg

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”