Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wynajem długoterminowy samochodu

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

zidane
-
-
Posty: 261
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: zidane » 5 mar 2024, o 09:22

Witam,
Chciałem wziąć auta na wynajem na osobę prywatną(serwis, ubezpieczenie w cenie). Dostałem atrakcyjna jak dla mnie ofertę na Forda Kuge, tylko że jest to leasing operacyjny z pakietem serwisowym i osobno ubezpieczeniem (bez udziału wlasnego). Opony po mojej stronie. Jakich kosztów dodatkowych mogę się spodziewać? Czym różni się wynajem od leasingu operacyjnego? Jakieś opinie o Masterlease?

Pułkownik40
-
-
Posty: 132
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 12:38

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: Pułkownik40 » 11 mar 2024, o 10:43

Witaj, W przypadku leasingu operacyjnego, finansujący (leasingodawca) pozostaje właścicielem pojazdu przez cały okres umowy, a Ty jako leasingobiorca korzystasz z pojazdu, płacąc regularne raty. Po zakończeniu umowy masz możliwość wykupu auta za ustaloną wcześniej kwotę lub zwrotu pojazdu leasingodawcy. Wynajem długoterminowy działa na podobnej zasadzie, ale często jest prostszy i bardziej elastyczny, skierowany głównie do osób, które nie są zainteresowane wykupem pojazdu. W leasingu operacyjnym z pakietem serwisowym i ubezpieczeniem bez udziału własnego, większość kosztów eksploatacyjnych i serwisowych jest już wliczona w raty leasingowe. W przypadku wynajmu nie jestem pewny, ale możliwe ze koszty eksploatacyjne są po Twojej stronie. Jeśli chodzi o dodatkowe koszty to zwróć uwagę przede wszystkim czy w umowie leasingowej określony jest limit kilometrów, przekroczenie tego limitu może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

_______________________________________
Kalwaria- zobacz wystawę mebli
Ostatnio zmieniony 18 mar 2024, o 12:41 przez Pułkownik40, łącznie zmieniany 1 raz.

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: Infino » 14 mar 2024, o 09:33

Ubezpieczenie Masterlease nie ma udziału własnego, ale niezależnie czy klient jest os prywatną, czy firmą, czy może odliczyć cały vat, czy też nie może odliczyć VATu wcale, to polisa jest zawierana z PZU.

W sytuacji w której bierzesz auto prywatnie, nie na firmę, najem długoterminowy zwykle jest korzystniejsza opcją pod kątem finansów. Z uwagi na to,ze wiesz na samym początku jakie są koszty,. W przypadku leasingu dochodzi wiele kosztów dodatkowych.

zidane
-
-
Posty: 261
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: zidane » 20 mar 2024, o 12:31

Czyli rozumiem, ze w przypadku najmu wszystko jest w jednej racie?

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: Infino » 21 mar 2024, o 11:22

Dokładnie, dzięki temu możesz sobie zaplanować ile będzie Cię kosztował najem na cały rok, czy dwa lata. Bez konieczności przejmowania się np inflacją (jak w przypadku kredytu o zmiennej stopie).

zidane
-
-
Posty: 261
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: zidane » 21 mar 2024, o 13:27

A co przy szkodzie calkowitej?
Też klient nie doplaca do szkody?

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: Infino » 22 mar 2024, o 16:49

Jest to pełne ubezpieczenie, również w przypadku szkody całkowitej. Zresztą na stronie masterlease wszystko jest wyjaśnione i masz pełne warunki obecnej polisy.

zidane
-
-
Posty: 261
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: zidane » 25 mar 2024, o 06:37

Rozumiem, że mogę potem wykupić samochód jeśli uznam, ze dalej chcę nim jeździć? Jak mogę się dowiedzieć w jakiej cenie mogę kupić?

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: Infino » 25 mar 2024, o 06:49

Wartość samochodu jest ustalana na dzień, w którym chcesz wykupić samochód. I albo Ci cena odpowiada i kupujesz, albo po prostu bierzesz sobie kolejny na wynajem. Przynajmniej tak to działa w Masterlease. Najem długoterminowy opłąca się szczególnie w sytuacji w której chcesz jeździć autem premium, niekoniecznie chcesz wydawać duże pieniadze w salonie na zakup. I jesli lubisz zmieniać samochody co rok czy co dwa.

zidane
-
-
Posty: 261
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: zidane » 25 mar 2024, o 09:37

A trzeba mieć jakąś historię kredydtową aby wziąć tam auto?

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Postautor: Infino » 25 mar 2024, o 11:13

Z tego co wiem to jeśli nie masz, to mogą wymagać depozytu. Ale najlepiej będzie się z nimi skontaktować. Wiem, że w przeszłości najem długoterminowy byl łatwijeszy do uzyskania niż leasing. Ale tak jak pisałem, napisz maila do masterlease albo zadzwoń i powinni Ci powiedzieć co i jak.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bjorn i 146 gości