Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 327
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła

Postautor: jno » 8 sty 2024, o 14:45

Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła z fotowoltaiką?
Ogrzewanie gazowe jest w instalacji znacznie tańsze od pompy, ale koszty ogrzewania to kilka tysięcy/rok. Z kolei przy pompie z fotowoltaika produkcja zimą energii jest najsłabsza i najpewniej prąd trzeba kupować.
Czy za koszt pompy i fotowoltaiki można byłoby ogrzewać dom gazem przez wiele, kilkanaście lat?
Co się bardziej opłaca?

zidane
-
-
Posty: 261
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła

Postautor: zidane » 9 sty 2024, o 14:41

Nie zawsze przy PC trzeba mieć FV i już wiele osób to pisało... My za prąd luty-grudzień z PC BEZ fotowoltaiki zapłaciliśmy 3800 zł (pierwszy rok użytkowania domu). W domu wszystko na prąd, pompa 5kw, dom energooszczędny 120mkw, w tym było też wygrzewanie domu, remont trwa nadal, więc też idzie sporo energii. Za taką kwotę mielibyśmy 2 tony ekogroszku? A gdzie jeszcze osobny koszt prąd użytkowego.
Z drugiej strony jesli masz podłaczenie gazu w drodze i nie musisz stawiać butli na działce, ogrzewanie gazowe będzie jeszcze tańsze - szczególnie z uwagi na niską cenę samej instalacji.
Od siebie polecam kontakt z firmą https://www.saunierduval.pl/ - powinni dobrać najlepsze rozwiązanie w zależności od potrzeb.

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła

Postautor: Infino » 19 mar 2024, o 14:08

Moja opinia to pompa ciepła tylko do nowych dobrze ocieplonych domów w każdym innym przypadku jeśli można podłączyć się do sieci gazowej to gaz.

cezik
-
-
Posty: 533
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła

Postautor: cezik » 21 mar 2024, o 09:54

Ja miałem gaz już w domu to założyłem na ten sezon kocioł gazowy, piec na ekogroszek odpoczywa tego sezonu przez ceny groszku 3-4 k za tonę. Myślę że jakbym miał robić podłącz gazu dopiero to bym się zastanawiał nad pc.

Dodam od siebie, ze w przypadku montażu ogrzewania gazowego wymagane są odpowiednie uprawnienia: https://uprawnieniaelektryczne.pl/upraw ... tyczne-g2/ Więcej informacji jest na tej stronie.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości