Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak długo trwa remont domu

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 327
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Jak długo trwa remont domu

Postautor: jno » 2 lis 2023, o 07:57

Witam,
Planuje spory remont w mieszkaniu. Remont obejmuje łazienkę, oddzielenie kuchnibod salonu i zmiana całej zabudowy blaty z konglomeratu podłoga winylowa wszędzie plus wymiana wszystkich drzwi wraz z ościeżnicami. Ostatnio nas zatkalo, że na drzwi można nawet 8 tygodni czekać.
Powiedzcie, czego się spodziewać żeby dopiąć całość w 2 miesiące.... najpierw ścianka w kuchni i stolarza trzeba zawołać na pomiary od razu bo to też pewnie schodzi.
Proszę o inne rady, żeby mi się pol roku potem nie przedłużało bo będziemy częściowo mieszkać w mieszkaniu remontowanym.

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Jak długo trwa remont domu

Postautor: Infino » 2 lis 2023, o 12:03

My właśnie realizujemy bardzo podobny zakres remontu i długo to niestety idzie. Pierwsza sprawa to dobry fachowiec a na takiego często trzeba poczekać. Wobec tego te 8 tygodni na drzwi nie robią żadnego problemu bo i tak na remont czekamy dłużej. U nas sprzęt do kuchni został kupiony w marcu i stoi w garażu a montaż kuchni dopiero za tydzień. Taka obsuwka była. Obsuwka to głównie z winy naszego fachowca, ale też biorąc go wiedzieliśmy, że nieszczególnie jest terminowy. Mimo wszystko go chciałam bo mam do niego pełne zaufanie. Z drzwiami jest tak, że w większości firm przetrzymanie ich przez pół roku nie będzie problemem. Tak samo armaturę do łazienki wcześniej wybraliśmy i też czekała na nas w magazynie sklepu. Mamy listę rzeczy do kupienia zapisaną w tabelce Excel na dysku Google. Bardzo to wygodne bo do tabelki jest dostęp z każdego miejsca czy z pracy czy z domu a nawet zdarza się, że w sklepie ją na telefonie otwieramy. Bardzo dużo tych rzeczy do kupienia i to czasowo mnóstwo nam schodzi, aby wybrać. Jesteśmy na ukończeniu i nadal jeszcze kilka rzeczy nie mam ale może dziś to ogarnę.
Warto jest wczesniej zaplanować sobie wystrój:
https://plndesign.pl/jak-urzadzic-salon-w-stylu-boho/

Na stronie jest kilka podpowiedzi jak urządzić salon w stylu boho :) Może Ci się spodoba :)

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Jak długo trwa remont domu

Postautor: wilczyca » 4 gru 2023, o 14:40

Jeżeli chodzi o generalny remont, to sugeruję robić takowy latem. Farma, tynki i kleje szybciej schną, łatwiej wietrzyć pomieszczenia a i transport sprzętów czy materiałów jest ułatwiony.

___________________________________
https://meblowa1.pl/poradnik-meble/siedzisko-w-przedpokoju-jakie-wybrac-b98.html

Pułkownik40
-
-
Posty: 132
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 12:38

Re: Jak długo trwa remont domu

Postautor: Pułkownik40 » 11 mar 2024, o 10:51

Nie da się tego przewidzieć, wszystko zależy od tego czy robisz go z ekipą czy sam np. po pracy, a także czy masz na to wystarczającą liczbę $$$$$ czy wydaje z bieżących np. pensji. U mnie taki remont ciągnął się prawie 2 lata. Odkładaliśmy z każdej wypłaty np. na panele, płytki, nowe farby. Wszystko robiłem sam, z pomocą brata

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości