Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak uczyć się prawa karnego

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 331
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Jak uczyć się prawa karnego

Postautor: jno » 31 paź 2023, o 08:41

Okazało się, że omyłkowo w ankiecie ws. urzedówek wskazałam też karne. Teraz dostałam dwie urzędówki i jestem wyznaczona na dyżury w trybie przyspieszonym. Moja dotychczasowa styczność z karnym miała miejsce tylko pod kątem nauki do egzaminu. Najbardziej chodzi mi to o jak zachować się na sali sądowej, na co powinnam zwrócić uwagę w przypadku trybu przyspieszonego. Będę wdzięczna na każdą poradę jak i za wskazanie pozycji, których przeczytanie mogłoby mi pomóc. Czy mogłabym prosić o przesłanie zanonimizowanego protokołu rozprawy karnej, przykładowej mowy końcowej?

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Jak uczyć się prawa karnego

Postautor: Infino » 31 paź 2023, o 09:53

Taką podstawą podstaw kiedyś była pozycja czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych. Od tego zaczynaliśmy na aplikacji. Każdy kiedyś zaczynał, z tym że większość na aplikacji, pod okiem patrona. Jeśli chce pani faktycznie iść w karne to dobrze jest mieć wsparcie kogoś doświadczonego w temacie i się od niego uczyć, chodzić na salę, na czynności razem i obserwować. Do apelacji kapinski.
https://lexliber.pl/prawo-karne
W księgarni można znaleźć aktualne pozycje z zakresu prawa karnego. Warto jest poszukać.

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Jak uczyć się prawa karnego

Postautor: wilczyca » 4 gru 2023, o 14:38

A czy prawa karnego można nauczyć się na jakimś specjalistycznym kursie? czy raczej niezbędne są do tego studia?

___________________________________
Kraków - oni realizują ocieplanie poddaszy

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości