Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Niezapłacone faktury

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 327
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Niezapłacone faktury

Postautor: jno » 13 lut 2023, o 12:07

Witam. Jak radzicie sobie z klientami, którzy mają problem z płaceniem za faktury? Mam wrażenie, ze niektórym bardzo się to wydłuża

cezik
-
-
Posty: 533
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Niezapłacone faktury

Postautor: cezik » 13 lut 2023, o 14:25

Mój sposób jest dość prosty, ale ograniczony do klienta stałego, więc nie będzie to działało na klientów jednorazowych.
Przyjmuję kolejne zlecenia, ale nie wysyłam raportów ani update'ów z ważnych spraw. Klient ma otwartą sprawę i najczęściej płaci, choć niechętnie.
Możesz też kombinować inaczej, dajesz rzekomy upust za zapłacenie faktury na czas, lub cofasz upust i wysyłasz korekty faktur. To też działa.
Możesz też rozmawiać z jego odbiorcami, jeżeli ich znasz i napomknąć, że dany klient Ci nie płaci i zwala winę na nich.
Sposobów jest wiele, ale musisz dobrać taki, jaki będzie pasował do danego klienta.
W ostateczności można sprzedać wierzytelności zewnętrznej firmie https://subra.pl/zakup-wierzytelnosci/
Wiem też, z własnego doświadczenia, że czasami warto odpuścić sobie klienta i postawić go w sytuacji, że musi znaleźć innego dostawcę, jeżeli uparcie nie płaci faktur. Najlepiej poczekać, aż złoży zamówienie, nie potwierdzać go, tylko napisać mu odpowiednie pismo na dzień przed realizacją.

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Niezapłacone faktury

Postautor: wilczyca » 1 mar 2023, o 12:43

Mój sposób jest dość prosty, ale ograniczony do klienta stałego, więc nie będzie to działało na klientów jednorazowych.
Przyjmuję kolejne zlecenia, ale nie wysyłam raportów ani update'ów z ważnych spraw. Klient ma otwartą sprawę i najczęściej płaci, choć niechętnie.
Ciekawy pomysł :) Muszę go wypróbować na moich klientach ;) Pozdrawiam :)
__________________
Interesuje cię remont łazienki w Poznaniu? Zobacz tu!

potika
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2018, o 12:02

Re: Niezapłacone faktury

Postautor: potika » 26 wrz 2023, o 21:07

Tutaj Aforti Factor oferuje rozwiązanie tego problemu, dostarczając produkty faktoringowe bez regresu, które pomagają zarządzać portfelami należności. Dzięki temu przedsiębiorcy mają teraz szybki dostęp do środków finansowych, które pomogą im w rozwoju biznesu

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości