Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Ogrzewanie domu pompą ciepła czy gazem?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Infino
-
-
Posty: 299
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Ogrzewanie domu pompą ciepła czy gazem?

Postautor: Infino » 28 paź 2022, o 12:28

Dom 210m2 pompa ciepła powietrzna czy gaz ? Co wybraliście ? Tylko te opcje nic innego.

cezik
-
-
Posty: 533
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Ogrzewanie domu pompą ciepła czy gazem?

Postautor: cezik » 29 paź 2022, o 10:57

Ja wybrałem pompę mimo że gaz w ulicy. Wyszedłem z założenia, że pompa droższa w zakupie, ale lepsza przy całym ogrzewaniu niskotemperaturowym. Jeżeli są jakiejś grzejniki to gaz bo pompą grzejniki dojrzejesz ale spada sprawność. Dobrze jest skontaktować się z nimi https://wentek.pl/pompy-ciepla.html
Powinni dobrać odpowiednie urządzenie.
Brat mój z kolei ma ogrzewanie gazowe, zdecydował się na piec gazowy z Leroy Merlin. Marki Beretta I z tego co mówił to również jest zadowolony. On nie miał możliwości montażu fotowoltaiki z uwagi na umiejscowienie domu oraz kształt dachu (nie budował nowego domu ale wprowadził się do starego).
Nie brnij w obliczanie oszczędności i zużycia bo tyle ile domów tyle różnych zmiennych a Twój dom to nie laboratorium wiec obliczenia będą szacunkowe.
Jaki wybór podejmiesz będzie dobry bo Twój.

Ogolnie pamiętaj, ze takie wyboru podejmuje się na wiele lat a nie tylko na rok czy dwa.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2024, o 07:27 przez cezik, łącznie zmieniany 1 raz.

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Ogrzewanie domu pompą ciepła czy gazem?

Postautor: wilczyca » 30 lis 2022, o 13:43

W obecnej sytuacji ogrzewanie gazem może niestety wychodzić trochę drogo :(

__________________
wygodne kołdry bambusowe

jno
-
-
Posty: 327
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Re: Ogrzewanie domu pompą ciepła czy gazem?

Postautor: jno » 16 sty 2024, o 11:18

Zastanawiamy się co jest lepsze w tym roku

zidane
-
-
Posty: 261
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Ogrzewanie domu pompą ciepła czy gazem?

Postautor: zidane » 16 sty 2024, o 13:21

Ile osób tyle opinii. Nikt na to pytanie konkretnie nie odpowie. Zbyt wiele indywidualnych czynników składa się na podjęcie decyzji. A drożeje wszystko i prąd i GAZ. Wiele danych jednak wskazuje, ze będzie się w Polsce stawiało raczej na ogrzewanie prądem, tak wiec pompa ma wieksze perspektywy w przyszłości.
https://www.vaillant.pl/klienci-indywid ... py-ciepla/
Proponuję zapoznać się z systemami ogrzewania pompą ciepła od Vaillant.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości