Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Naprawa dachu

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

cezik
-
-
Posty: 517
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Naprawa dachu

Postautor: cezik » 4 lip 2022, o 08:44

Mam pytanie , ile orientacyjnie może kosztować remont dachu jeśli w najbardziej pesymistycznej wersji okaże się,że do wymiany jest całe drewno i wszystko, wszystko, wszystko? Będziemy się orientować już bezpośrednio w firmach ale chcę się najpierw rozeznać by wiedzieć czy ceny są ok. Województwo śląskie. Dach dwuspadzisty, prosty. Żadnych okien itd.. powierzchnia 135 M2. Możliwe,że jest na nim z 5-7 warstw papy. Kupiliśmy dom kilka miesięcy temu i chcemy zacząć od dachu ale muszę się wcześniej zorientować ile mniej więcej może to kosztować. Możliwe ,że do wymiany będzie samo pokrycie plus może jedna belka ale chcę założyć wariant najbardziej pesymistyczny żeby wiedzieć na co się nastawiać.
Dom nie ma strychu, dach jest bezpośrednio sufitem pokoi na piętrze.
Nie wiem czy jeszcze jakieś informacje są potrzebne...
I jeszcze jedno pytanie - czy przy takiej wymianie dachu musimy gdzieś składać wniosek w starostwie jeśli nie będzie żadnych zmian,a jedynie wymiana drewna i pokrycia? Dom jest stary ale nie jest jeszcze wpisany jako zabytek.

jno
-
-
Posty: 319
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Re: Naprawa dachu

Postautor: jno » 4 lip 2022, o 09:38

Istotne jest to czym obecnie jest pokryty, dachowka czy moze eternit? W przypadku eternitu nie wolno samodzielnie zdejmowac, potrzeba od tego specjalistow.
Koszt szacowac okolo 30 000.

Najłatwiej będzie jesli jest to dach przykryty papą:
https://cws.expert/naprawa-dachu-papy/

W tej sytuacji warto jest zajrzeć sobie tutaj. Opisane jest jak się za to zabrac.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości