Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Łakomy piesek

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

bjorn
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 19:32

Łakomy piesek

Postautor: bjorn » 23 wrz 2021, o 13:53

Wzięliśmy 2 miesiące temu psiaka od znajomych. Bardzo sympatyczny zwierzak ale strasznie łakomy, w konsekwencji czego jest małym grubaskiem. W dużej mierze dzieci go przyzwyczaiły do jedzenia niemal non stop i dopraszania się o nie, wiecznie dzieląc się ze szczeniakiem niedojedzonym obiadem albo kanapką. Wiem, że nadwaga może obciążać futrzakowi stawy, wiem też że nie powinien często jeść tego co my mamy na talerzach. Zacząłem więc pilnować dzieciaki żeby nie dawały psu resztek co jednak niewiele pomogło, bo ten zaczął podkradać nam ze stołu i ciągle daje do zrozumienia iż czuje się głodny. Jak myślicie, czy podawanie typowo psich przekąsek, np. takich jak dostępne tutaj: https://johndog.pl/kategoria-produktu/p ... i-dla-psa/ byłoby rozwiązaniem? Pomyślałem że od jakiego ś małego ciasteczka mięsnego z warzywami zwierzak nie będzie tył, gryzakiem zaś zajmie się na długo i będąc nim zaabsorbowany przestanie co rusz zaglądać do misek.

Czereśniak
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2020, o 12:19

Re: Łakomy piesek

Postautor: Czereśniak » 27 paź 2021, o 14:34

Zbyt duży apetyt może świadczyć na przykład o tym, że pies bardzo szybko rośnie. Może to też być objaw choroby pasożytniczej - tasiemca, owsicy czy innych. Zajrzyj na stronę https://www.bezowsikow.pl/kalkulator-da ... harma.html żeby poczytać nieco na temat pasożytów. Blog ten dotyczy głównie ludzi, ale uwierz, objawy i sposób leczenia niewiele się różnią, przerabiałem to z moim psem. Poczytaj trochę na ten temat, może to będzie to?

malzowinka
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 8 maja 2019, o 19:07

Re: Łakomy piesek

Postautor: malzowinka » 29 sie 2022, o 11:09

Młode psy zwykle jedza duzo, to normalne. Nie dokarmiac, pilnowac zapotrzebowania i odpowiednia karma. Josera ma suche karmy dla psów z nadwagą oraz swietne puszki Meat Lovers

dzambek
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 11:36

Re: Łakomy piesek

Postautor: dzambek » 29 kwie 2023, o 15:49

Ciekawe komentarze.

grzegorzk
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2017, o 13:37

Re: Łakomy piesek

Postautor: grzegorzk » 15 maja 2023, o 18:37

Posiadanie psa to jest duża odpowiedzialność. Wiele można przeczytać w internecie postów na temat tego jak to właściciele mają problem z utrzymaniem go w dobrej kondycji. Przede wszystkim musimy mu zapewnić dużo ruchu więc potrzebny będzie do tego czas. Łatwiej jest gdy mamy domek z działką bo wtedy pies może się sam wyszaleć. Wracając do kwestii tycia to powodem tego stanu rzeczy jest zła dieta. Wystarczy zobaczyć na skład typowych karm z marketu by poznać ich jakość. Stąd też świadomi właściciele wybierają takie produkty jak karma dla psów Delcon - https://nosem.pl/kategoria-produktu/suc ... sa-delcon/ ponieważ zabierają one wszytkie potrzebne wartości odżywcze. Ważne jest by przystosować ilość do masy ciała psa oraz jego wieku. Wtedy otrzymamy najlepsze rezultaty.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości