Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Logistyka w firmie

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

krasucky
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2018, o 18:50

Logistyka w firmie

Postautor: krasucky » 5 sie 2020, o 18:21

Macie jakieś sprawdzone technologie jakimi warto się zainteresować?

DonVito
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2019, o 11:18

Re: Logistyka w firmie

Postautor: DonVito » 10 sie 2020, o 20:56

Prowadząc własny biznes należy mieć opanowane wszystkie procesy jakie mają miejsce. Chodzi o ich optymalizację i zmniejszanie w miarę możliwości kosztów operacyjnych. W sieci oczywiście znajdziemy wiele firm oferujących usługi transportowe jak i logistyczne. Bardziej doświadczeni przedsiębiorcy wybierają jednak kompleksowe rozwiązania takie jak logistyka kontraktowa . Największym plusem jest brak kosztów związanych z utrzymaniem i zarządzaniem powierzchnią magazynową. Do tego możemy skorzystać z dobrej lokalizacji magazynu co zapewni szybsze i tańsze dostawy towarów.

bjorn
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 19:32

Re: Logistyka w firmie

Postautor: bjorn » 20 lis 2020, o 20:35

DonVito, w dużej mierze się z Tobą zgadzam. Procesami logistycznymi trzeba odpowiednio zarządzać, optymalizując je w ten sposób by osiągać wydajność i redukować koszty. Ja nie dałbym sobie z tym rady gdyby nie outsourcing usług logistycznych. Wiele zadań powierzam jednej firmie zewnętrznej- KMC Services. O zakresie jej działalności możecie poczytać na stronie https://kmc-services.com.pl/uslugi-magazynowe/ . Mi firma ta pomogła i pomaga na kilku płaszczyznach, począwszy od zaprojektowania magazynu po pakowanie, etykietowanie, zarządzenie wysyłkami i zwrotami oraz transport.

grzegorzk
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 5 sie 2017, o 13:37

Re: Logistyka w firmie

Postautor: grzegorzk » 20 wrz 2021, o 13:58

Fakt, prowadzenie logistyki w firmie może być bardzo uciążliwe. Oczywiście wtedy gdy nie korzystamy z nowoczesnych rozwiązań jakie są dostępne na rynku. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy jeśli zależy nam na rozwoju w perspektywie długoterminowej to bez odpowiedniego oprogramowania będziemy mocno w tyle za konkurencją. Wystarczy rzucić okiem na system magazynowy wms - https://www.quantum-software.com/system-wms-pro-qguar/ by przekonać się o wszystkich plusach. Automatyzacja procesów magazynowych z pewnością zwiększy jakość obsługi, a także zredukuje drastycznie nadmiar pracy. Docenią to także nasi pracownicy gdyż będą mogli ułatwić sobie pracę.

dzambek
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 11:36

Re: Logistyka w firmie

Postautor: dzambek » 28 wrz 2021, o 22:28

Logistyka w firmie to bardzo ważna rzecz, właściwie podstawa jej prężnego działania. Warto też spojrzeć na ten temat pod kątem floty naszych pojazdów. Często zdarza się, że właściciele szukają zbyt wiele oszczędności i wybierają samochody używane. Jak to się kończy w większości przypadków chyba nie muszę mówić, prawda? Ogólnie rzecz biorąc to problemami. Dlatego tak ważne jest by myśleć w perspektywie długoterminowej. Wybierając możliwość finansowania zakupu u takich marek jak Renault - https://www.renaultfinansowanie.pl/ubezpieczenia zyskujemy pewność co do samochodu jakim się poruszamy na codzień. Z pewnością zaowocuje to w szybkim czasie rzeszą zadowolonych klientów.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości