Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jazda na oponach całorocznych - doświadczenia

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

tarli
-
-
Kontaktowanie:

Jazda na oponach całorocznych - doświadczenia

Postautor: tarli » 14 cze 2019, o 07:47

Czy ktoś z was ma może jakieś doświadczenia w zakresie jazdy na oponach całorocznych?

jno
-
-

Re: Jazda na oponach całorocznych - doświadczenia

Postautor: jno » 14 cze 2019, o 10:30

Gdybyśmy żyli w krajach Europy południowej - to pewnie powiedziałbym, że jak najbardziej warto wchodzić w opony całoroczne. Tam nie ma aż tak dużych różnic temperatur z jakimi mamy do czynienia w Polsce. W Polsce mamy latem w okolicha 40 st na słońcu (czasami więcej), zimą mamy -20 st, różnice temperatur są więc znaczne.
Czy wchodziłbym w opony całoroczne - powiem szczerze, że nie wydaje mi się.
Na http://racerpolska.pl/opony-do-samochod ... aloroczne/ wrzucam interesujacy artykuł z tego zakresu.

adamzych
-
-
Kontaktowanie:

Re: Jazda na oponach całorocznych - doświadczenia

Postautor: adamzych » 21 sie 2019, o 11:55

Jeśli ktoś jeździ tylko po mieście lub wie iż uczęszcza tylko po drogach głównych gdzie niezależnie od pogody są zawsze czarne to jak najbardziej można się na takie opony zdecydować. Sam miałem takowe i do jazdy w okuł komina starczają choć idzie zauważyć różnicę w przyczepności. Aktualnie posiadam BMW i przez ostatnie 2 lata zrobiłem ponad 50 tyś. Przy takim aucie i tylu kilometrach nie wyobrażam sobie jazdy na oponach całorocznych.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”