Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

bjorn
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 19:32

Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: bjorn » 21 wrz 2018, o 19:47

Zawsze sądziłem, że najzdrowsza jest żywność naturalna pozbawiona konserwantów. Tymczasem w sklepie z ekologicznymi produktami https://sklepagnex.pl/pl/c/Konserwanty/38 znalazłem dodatki do żywności typu "E". Mega zaskoczenie...Czyżby te akurat były nieszkodliwe? Czym one właściwie różnią się od innych?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, o 20:46 przez bjorn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: r-mik » 23 wrz 2018, o 11:58

znalazłam dodatki do żywności typu "E". Mega zaskoczenie...Czyżby te akurat były nieszkodliwe? Czym one właściwie różnią się od innych?
Widze podatność na reklamy. Wystarczy poczytać co to te "E" i dlaczego zostało wprowadzone.
Sól to "E". Tlen to "E". Naturalna witamina C tez "E". Barwnik z buraków "E". Tlen "E". Według reklamy wszystko co "E" jest szkodliwe.

Inne manipulacje:
Jajka bez GMO :-) A istnieją z GMO?
Tuńczyk ma najwięcej rtęci. Fakt ale aby ona zaszkodziła trzeba by jest Tuńczyka przez kilkadziesiąt lat na wszystkie posiłki.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: pajaczek » 1 paź 2018, o 20:46

E300 yummi.

krasucky
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2018, o 18:50

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: krasucky » 9 paź 2018, o 18:55

Niestety pakuja tego na potege. Mozna oczywiscie kupowac w jakichs tam eko sklepach ale ja do konca nie jestem przekonany. Moim zdaniem trzeba wrocic do podstaw i zaczac gotowac na wlasna reke z jak najzdrowszych rzeczy jakie mozemy miec pod reka. W sobote wycieczka na lokalny rynek powinna byc lepszym zajeciem niz przesiadywanie na smartfonie. Osobiscie sklaniam sie do przetestowania tego przepisu - https://uwielbiam.pl/przepis/kaczka-z-z ... kardamonem Wszystkie potrzebne rzeczy mozna bez problemu dostac prosto od rolnika .. jesli sie wie od kogos konkretnie kupic to mozna ograniczyc mocno niepozadane srodki chemiczne uzyte do posadzenia/wychodowania tych dobr. Trzeba jednak poswiecic na to troche czasu, a wiekszosci sie zwyczajnie nie chce.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2018, o 17:40 przez krasucky, łącznie zmieniany 1 raz.

smoczyca06
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2018, o 12:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: smoczyca06 » 16 paź 2018, o 13:45

Jeżeli jest się ignorantem, to później są takie zaskoczenia, jak r-mik napisał, nie wszystko co oznaczone E jest chemią czy konserwantem.

Awatar użytkownika
niezdarna09
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2018, o 13:16
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: niezdarna09 » 17 paź 2018, o 13:33

Czym one właściwie różnią się od innych?
Różną się tym, że jedna są naturalne, a drugie są chemią

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: r-mik » 19 paź 2018, o 08:49

E to nie tylko konserwanty. To także witaminy, barwniki a nawet tlen. Lista https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_che ... no%C5%9Bci
Kilka ciekawych pozycji:
E948 Tlen
E949 Wodór
E938 Argon
E939 Hel
E941 Azot
E290 Dwutlenek węgla
Pomijając Tlen pozostałe gazy są chemicznie OBOJĘTNE

E901 Wosk pszczeli,
E150a Karmel - cukier jak ktoś nie wie
E153 Węgiel roślinny - robiąc grila mamy dodatek E153

E163(i) Wyciąg ze skórki winogron[34]
E163(ii) Mieszanina antocyjanów[34]
E163(iii) Wyciąg z czarnej porzeczki[
E330 Kwas cytrynowy - ten to może zabić :-)
E470a Sole sodowe, potasowe i wapniowe kwasów tłuszczowych

Jest reklama (jak zwykle w reklamie kłamią), w której padają słowa "i żadnych E". To jest niemożliwe! Jakieś E MUSI BYĆ! Która z potraw nie zawiera soli? Reklama, o której pisze, to jakiś miks przypraw czy sos (nie pamiętam) ale w składnikach jest sól. Na torebce, zamiast E napisali sól, a tera reklamują, ze nie zawiera E. Kiedyś w Radiu ZET był program "Dzwonię to pana/pani w nietypowej sprawie", temat do tego programu byłby dobry.


Swoją drogą, pytanie o E trochę dziwne, bo wystarczy skorzystać z Google. Zastanawiam się, czy nie zrobić kursu posługiwania się wyszukiwarkami Internetowymi bo widzę, że bardzo dużo osób ma z tym problemy.

Heronim
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2018, o 19:46

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: Heronim » 6 gru 2018, o 20:38

Człowiek pradawny, który piekł mięso na ognisku tez miał E :)

Kolgucka
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 21:49

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: Kolgucka » 27 maja 2019, o 14:43

Okej, a wiecie jak wygląda sytuacja z otrębami owsianymi? Starałam się znaleźc możliwie najbardziej zdrowe i trafiłam na te https://naturalniezdrowe.pl/otreby-i-pl ... 70886.html i zastanawia mnie fakt tego czy faktycznie takie są, czy konserwanty znajdziemy nawet w takich produktach? Wiecie coś?

Tuśka99
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 10:00

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: Tuśka99 » 5 kwie 2022, o 13:16

Ja słyszałam, że istnieje cała gama naturalnych konserwantów. niemniej specjalistką nie jestem, więc mogę się mylić.
__________________
Kotły Buderus- zapraszamy do specjalistycznego sklepu
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2022, o 11:12 przez Tuśka99, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Czy wszystkie konserwanty są szkodliwe?

Postautor: r-mik » 5 kwie 2022, o 16:28

Ja słyszałam, że istnieje cała gama naturalnych konserwantów. niemniej specjalistką nie jestem, więc mogę się mylić.
istnieją i też mają oznaczenie Exxx.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości