Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaki hosting do serwisu internetowego?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 312
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: jno » 23 maja 2018, o 07:41

Jaki hosting najlepiej się sprawdzi w przypadku pełnowymiarowego serwisu internetowego, takiego z systemem bazy danych. Serwis - portal tematyczny, związany z tematyką elektryczną i elektroniczną.

cezik
-
-
Posty: 512
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: cezik » 24 maja 2018, o 07:35

Jest ich co najmniej kilka jeżeli nie kilkanaście. Mój pierwszy hosting na stronę internetową to był 1&1, ale oni wycofali się z polski. Wprawdzie dostępni są w innych krajach, ale polskiego helpdesc-a nie ma.
Całkiem dobrą ofertę można też znaleźć w Kylos i OVH. Szczególnie Kylos ma dobry stosunek ceny do jakości usług. Np taki pakiet Silver składający się z 25GB przestrzeni dyskowej, nielimitowanej ilości adresów e-mail to koszt roczny na poziomie 99 zł rocznie. Proponuję tutaj sprawdzić: https://www.kylos.pl/hosting/
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, o 07:06 przez cezik, łącznie zmieniany 1 raz.

malami02
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2018, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: malami02 » 25 maja 2018, o 12:26

Najlepiej posprawdzaj sobie hostingi które oferują serwery z SSD, wtedy wszystko szybko i ładnie działa. Lepiej dać parę złociszy więcej, a mieć pewność, że wszystko hula.

potika
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2018, o 12:02

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: potika » 17 lip 2018, o 12:07

Jeśli serwis ma być duży to lepiej serwer dedykowany aby była odpowiednia moc obliczeniowa. chociaż to też wiele zależy od optymalizacji. u mnie generalnie tymi sprawami zajmują się informatycy https://itbce.com/ bo to dość skomplikowane i jak się nie ma odpowiedniej wiedzy to nie ma myśleć o jakimś pełnoprawnym serwisie

basiq
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2015, o 14:15

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: basiq » 18 lip 2018, o 11:04

Hostingi w większości nie różnią się od siebie, te topowe. Kwestia kilku złotych w jedną czy w drugą stronę. Czego nie wybierzesz, powinieneś być zadowolony. Warto sprawdzić te wspomniane, od siebie mogę powiedzieć, że hekko daje u mnie radę i jest ok ;)

Awatar użytkownika
marchewkowa284
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2018, o 13:38
Lokalizacja: Będzin
Kontaktowanie:

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: marchewkowa284 » 13 sie 2018, o 14:18

Ja bym na pewno wybrała hosting z SSD, bo już mam złe doświadczenia ze zwykłymi hostingami, które nieraz działają jakby chciały a nie mogły.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: r-mik » 19 lis 2018, o 10:39

Jaki hosting najlepiej się sprawdzi w przypadku pełnowymiarowego serwisu internetowego, takiego z systemem bazy danych. Serwis - portal tematyczny, związany z tematyką elektryczną i elektroniczną.
Od razu spodziewasz się potężnego ruchu jak na Elektrodzie czy nawet Wirtualnej Polce, Onecie? Pewnie nie. Postaw serwer w domu/swojej firmie. Pewnym problemem może być łącze symetryczne ale niekoniecznie.
Zaletą jest szybkie FTP bo w sieci lokalnej. Nie masz dodatkowych opłat za dużą powierzchnię dyskową. Nie masz limitu na nic (liczba e-mail,kont ftp, transferu danych, itp).
Początkowo, możesz swój serwis mieć u siebie, jak wymagania co do prędkości wzrosną przeniesiesz na zewnątrz. Może to nastąpić po kilku czy kilkunastu latach a może nigdy?

Często czytam o narzekaniach, że hosting działa wolno a jednocześnie strony mają niepotrzebne bajery w postaci FLASH itp. Czy elektronik (dla tej grupy chcesz zrobić serwis) oczekuje gry on-line? Animowanego tła?
Dobrze zrobiona strona ładuje się szybko, z bajerami, nawet na łączu 100Mb, ładuje się pół minuty lub dłużej.

Duży ruch to jedno a niepotrzebne spowolnienie ładowania stron to druga sprawa. Niepotrzebnie ozdobionej stronie, nie pomogą dyski SSD. Można to porównać do delay, czy AVR 1MHz, czy ARM 600MHz, delay skutecznie spowolni każdy procesor.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: pajaczek » 21 lis 2018, o 21:57

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Miesięczny koszt utrzymania serwera to 15-30 zł (prąd), do tego łącze zakładając dobrą lokalizację serwera (duże miasto) to kolejne 50-100 zł /msc. Do tego wiedza jak to postawić i nie zostawić za wielu dziur... (nie każdy potrafi się w tym odnaleźć)... wychodzi jakby nie liczyć... sporo. Łącze co prawda będzie używane też przez nas (więc koszt niejako dzielony), ale...
... no właśnie, można znaleźć hostingi w różnych promocjach na próbę za śmieszne pieniądze (nawet kilkunastu PLN za pierwszy rok), tak więc moim zdaniem nie warto się bawić (chyba że mamy naprawdę specyficzne wymagania lub paranoję "trzymania wszystkiego pod kluczem").

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: r-mik » 24 lis 2018, o 12:15

W początkowym okresie, serwer u siebie się opłaca, bo np i tak jakiś jest, jest UPS, szybkie łącze. W domu to raczej rzadkość ale w firmie już niekoniecznie. Dodanie kolejnego serwera, który niejako ze złomu jest złożony, czy dodanie kolejnej funkcjonalności do istniejącego nie jest problemem.
Naturalnie, nie ma sensu, inwertować w dobre łącze, UPS, urządzenia, może i naukę aby postawić serwer w domu. To się nie będzie opłacało. Przez długi czas miałem hosting w domu, ale mało kto kiedyś miał (teraz też pewnie niewielu) kilka łączy, kilkanaście stałych publicznych IP, zaawansowane routery. W moim przypadku musiałem postawić serwer, z przysłowiowego złomu a komputer przemysłowy dużo prądu nie pobiera, razem z HD to było coś ok 10..15W, nic podług innych urządzeń, które pracowały 24/h.

waniliowa
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2018, o 22:31

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: waniliowa » 4 maja 2019, o 16:26

ja to sie tak za bardzo nie znam, ale moj maz korzysta z nazwa.pl i mowi ze super, bardzo jest zadowolony, juz kupe lat z nimi

malzowinka
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 8 maja 2019, o 19:07

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: malzowinka » 8 maja 2019, o 19:08

ja to sie tak za bardzo nie znam, ale moj maz korzysta z nazwa.pl i mowi ze super, bardzo jest zadowolony, juz kupe lat z nimi
My tez jestesmy z nimi juz wiele lat. Kiedys normalnie a teraz w programie partnerskim bo lepsze warunki

larpro
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 11:41

Re: Jaki hosting do serwisu internetowego?

Postautor: larpro » 17 maja 2019, o 21:06

to prawda, ten program partnerski w nazwa.pl faktycznie sie oplaca :) Zwlaszcza jak sie zaangazuje czlowiek:D

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości