Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wysające studzienki kanalizacyjne

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

cezik
-
-
Posty: 511
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Wysające studzienki kanalizacyjne

Postautor: cezik » 4 wrz 2017, o 13:31

Na wielu drogach - szczególnie w miastach studzienki kanalizacyjne są usytuowane w takim miejscu, że nie da się ich ominąć w normalny sposób. Pół biedy gdy są płaskie, ale one często wystają na wysokość np 0,5 cm co jest skrajnie niebezpieczne. Ktoś mi może powiedzieć, gdzie projektanci takich rzeczy mają oczy?

zidane
-
-
Posty: 256
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Wysające studzienki kanalizacyjne

Postautor: zidane » 5 wrz 2017, o 09:12

Z tego co wiem, tak się robi ponieważ jest to najtańsza opcja, aby w pasie drogi zrobić studzienki. Fakt, jest to problem, ale jeżeli studzienka zostanie odpowiednio dobrze zabezpieczona, wykonana - to nie powinno to stanowić problemu dla samochodów. Mam tutaj na myśli wykorzystanie specjalnych pierścieni dystansowych, które sprawiają, że poruszanie się po tego typu drogach będzie znacznie bardziej przyjemniejsze. Odnośnik do witryny na której znajdziesz przykładowe rozwiązania.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości