Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Podkłady betonowe pod parking

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

zidane
-
-
Posty: 256
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Podkłady betonowe pod parking

Postautor: zidane » 22 paź 2016, o 10:43

Nie koniecznie elektryczny wątek, ale istotny z mojego punktu widzenia. Otóż mam kawałek ziemi przy trasie biegnącej do przejścia granicznego z Białorusią. Chodzi o niecały hektar. Ma tam powstać niedługo ważna droga. Zasanawiam się nad organizacją parkingu dla tirów. Teraz jest tam pole - czy podkłady betonowe, to dobra opcja ? Dostatecznie wytrzymała. Tir pewnie potrafi warzyć nawet 30 i więcej ton.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Podkłady betonowe pod parking

Postautor: Jacek Bogusz » 26 paź 2016, o 00:30

Pewnie dobra, bo przecież poniemiecka autostrada Breslau-Berlin (Wrocław-Berlin) zbudowana właśnie z płyt betonowych jeszcze przed wojną i w jej trakcie została zmodyfikowana dopiero jakieś 15 lat temu (nie pamiętam dokładnie, ale niedawno). Dzielnie służyła przez tyle lat pomimo tabunów samochodów. A poza tym, jeśli użyjesz zbrojonego betonu, a o pęknie, to druty zbrojenia i tak będą trzymały, a przecież pojazdy na parkingu będą poruszały się wolno.

Tuśka99
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 10:00

Re: Podkłady betonowe pod parking

Postautor: Tuśka99 » 27 paź 2016, o 13:32

Rodzice kolegi tak właśnie zaczynali nieopodal lotniska w Balicach, a teraz parking to ich główne źródło utrzymania. Super sprawa, jakbym miała takie pole też chętnie rozkręciłabym podobny biznes :) Póki co zostaje mi jednak plan założenia sklepu z tekstyliami, coś na kształt https://lavaro.pl/ , które biorę za przykład :)

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości