Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Opóźnienia w terminach płatności faktur

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

waldesz5
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:17

Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: waldesz5 » 1 wrz 2016, o 08:52

Jakie macie sposoby na to, aby zmotywoać klientów z którymi współpracujecie na płatności za faktury? Pytam, bo wystawiam max 7 dniowy termin płatności, a zdarza się, że nie płacą i po 6 tygodni, co wpływa negatywnie na płynność finansową.

cezik
-
-
Posty: 512
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: cezik » 2 wrz 2016, o 07:04

A czytałeś o usłudze faktoringu? Jeżeli nie, to zrób to. Tylko jest warunek taki, że faktura nie może być przeterminowana. Z faktoringu korzystają różnego rodzaju firmy dostawcze, transportowe, budowlane itd. Wszędzie tam, gdzie termin płatności jest odległy. Pytaj tutaj.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2016, o 07:25 przez cezik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AndrzejWielicki
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2016, o 13:29
Kontaktowanie:

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: AndrzejWielicki » 3 wrz 2016, o 06:09

Najlepiej wstrzymać dostarczanie towarów i usług do czasu zapłaty. Miałem kiedyś klienta który czesto sie spozniał z platnoscią, bylem cierpliwy i nadal wykonywałem dla niego usługi mimo tego, że nie płacił już kilka miesięcy. Któregoś dnia dowiedziałem się, że jego firma upadła i pieniędzy juz nie odzyskałem.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: Jacek Bogusz » 21 mar 2017, o 09:38

Jedna z firm, której jestem klientem ma ciekawą metodę. Jeśli płacę w terminie, to mam pokaźny rabat. Jeśli spóźniam się płatnością, to tracę zniżkę. Naprawdę - nie ma nic bardziej motywującego! Ale faktem jest, że zaległości płatnicze to zmora...

glenciarz44
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2017, o 11:52

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: glenciarz44 » 23 mar 2017, o 15:08

Najlepiej tak już ktoś wspomniał wstrzymać prowadzone dla klienta działania. dopóki nie zapłaci nie ruszymy :p wtedy to ich motywuje do szybkiego zapłącenia

zidane
-
-
Posty: 256
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: zidane » 30 mar 2017, o 09:55

Z tego co wiem, to takie późnienia wynikają z tego, że ktoś kto sam zleca, też czeka na środki od swojego klienta. Taki łańcuszek firm zależnych może być całkiem długi.
Jak się przed tym chronić? Podpisywać umowy, jakieś formy zabezpieczeń typu weksle. Można ewentualnie pobierać zaliczki itd. itd.
Można ewentualnie zapytać w tankach typu link jakie mają produkty które będą odpowiedzią na tego rodzaju praktyki.

Izka123
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 10:19

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: Izka123 » 7 kwie 2017, o 10:35

Płynność finansowa w firmie jest niezwykle istotna, a jeżeli jest to jakiś nowy startup to już w ogóle. Nowe przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na przestoje w płatności. Oczywiście, zależy to od budżetu, którym dysponują na starcie. Z tego, co czytałam to niektóre firmy decydują się https://loando.pl/wpis/pozyczki-dla-firm, żeby właśnie ową płynność finansową utrzymać. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale to jest jednak JAKIEŚ rozwiązanie. Spróbuj wysłać pisemne napomnienie lub telefonicznie skontaktuj się z osobą, ktróra za faktury jest odpowiedzialna. Może coś pomoże.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości