Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zegarek typu mechanik do 2 tys zł

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

cezik
-
-
Posty: 517
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Zegarek typu mechanik do 2 tys zł

Postautor: cezik » 11 lip 2016, o 13:25

Panowie, pytam tutaj bo gdzie jak na forum elektroników podpowiedzą mi na co zwracać uwagę przy zakupie zegarka. Otóż planuję kupić zegarek do chodzenia przede wszystkim w koszuli czy garniturze. W tej cenie chciałbym kupić mechanika, ale jeżeli się nie uda, to kwarc też wchodzi w grę. Przeglądałem tu i tam i w sumie im więcej czytam tym mniej wiem. Szukam typowego klasycznego zegarka na pasku skórzanym, z klasyczną tarczą i cyferkami. Bez zbędnych szmerów bajerów. Jakieś typy?

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Zegarek typu mechanik do 2 tys zł

Postautor: Wojtek » 12 lip 2016, o 05:58

Ja jednak myślę, że na takim forum dla pasjonatów zegarków lepiej Ci pomogą. Wystarczy w google wpisać hasło "zegarki forum" i już masz. Ale może i tu są pasjonaci zegarków tradycyjnych.

cezik
-
-
Posty: 517
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Zegarek typu mechanik do 2 tys zł

Postautor: cezik » 13 lip 2016, o 12:42

Ja jednak myślę, że na takim forum dla pasjonatów zegarków lepiej Ci pomogą. Wystarczy w google wpisać hasło "zegarki forum" i już masz. Ale może i tu są pasjonaci zegarków tradycyjnych.
Przeglądałem różne miejscówki w tym fora - ale pomyślałem, że i tutaj zapytam - bo gdzie jak nie na EP znajdę elektroników :P



Rzeczywiście pytaj na forach specjalistycznych-zegarkowych.
Osobiście mam trochę do czynienia z zegarkami od czasu do czasu i coś tam się znam.
Istotny jest rodzaj mechanimu. Gdyby to ode mnie zależało, to pewnie byłby to automat/mechanik. Czyli zegarek nakręcany. Alternatywa to kwarc - są tańsze na baterię. W budżecie do 2k zł powinno Ci się udać kupić jakiegoś przyzwoitego mechanika. Np Certina (szwajcarskie) ewentualnie Tissot.
Uważaj też gdzie kupujesz, aby nie nadziać się na podróbkę. Patrz np tutaj http://www.zegarmistrz.com/Certina_Mesk ... fault.html mają tam spory wybór - obejrzeć możesz np w Galerii Kazimierz w Krakowie, bądź przez net - gdyby coś się nie spodobało, to zawsze masz 14 dni na zwrot.
Ja jednak myślę, że na takim forum dla pasjonatów zegarków lepiej Ci pomogą. Wystarczy w google wpisać hasło "zegarki forum" i już masz. Ale może i tu są pasjonaci zegarków tradycyjnych.
No jak się przegląda różne wątki, to zegarki szwajcarskie i japońskie są polecane. Ze szwajcarskich oprócz tych które wymieniłeś Swatch też ludzie polecają. Z japońskich to głównie Seiko.

Dzięki Panowie za pomoc. Jestem prawie zdecydowany aby kupić tego tutaj http://www.zegarmistrz.com/CERTINA_C006 ... -1558.html

W sensie mieści się w budżecie i automat.

Chociaż ten tutaj też jest fajny: http://www.ceneo.pl/23278919

Ale chyba nie będzie mnie na niego stać ;/

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości