Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Książka o programowaniu 8051 w asemblerze

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Książka o programowaniu 8051 w asemblerze

Postautor: Jacek Bogusz » 17 lut 2016, o 10:26

Kilka lat temu zabrałem różne programy i doświadczenia, i napisałem książkę o programowaniu 8051 w asemblerze. Od architektury, poprzez sprzęt, reprezentacje danych w pamięci, aż do przykładów programów. Książka wymaga dokończenia i dlatego zastanawiam się nad jedną kwestią - czy jej dokończenie ma sens? Udostępniłbym ją za friko np. poprzez własną stronę internetową. Nie liczę na sprzedaż i pieniądze, ale dokończenie i poukładania treści wymaga czasu i wysiłku, które być może warto przeznaczyć na ciekawsze zajęcia. Z tego, co widzę, to starą, dobrą 51-ką nie interesuje się już zbyt wiele osób. Do redakcji nie docierają nowe projekty z tym mikrokontrolerem, na znanych mi uczelniach technicznych też zrezygnowano z zajęć z programowania 8051. Dlatego takie działanie lekko trąci stęchlizną, a książka może mieć jedynie jakiś walor edukacyjny, pokazywać metody, ale to też dyskusyjne, bo kto współcześnie sięga do asemblera? I dlatego chciałbym zapytać Was o opinię - czy Waszym zdaniem dokończenie i udostępnienie takiej książki ma sens?

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Książka o programowaniu 8051 w asemblerze

Postautor: ACeK » 17 lut 2016, o 11:16

Obrazek Jesli juz jest wiekszosc napisana to szkoda by bylo zeby te materialy nie zostaly udostepnione. Ja bardzo lubie cos za free :P np. :arrow: ebooksfeed Chce sie nauczyc programowania w asm ale zawsze brakuje czasu. Dlatego dobrze by bylo miec pod reka taka ksiazke jako referecje by nie odkrywac ameryki od nowa Obrazek

Btw. mozna zrobic ankiete w tym watku :idea:

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Książka o programowaniu 8051 w asemblerze

Postautor: radzio » 17 lut 2016, o 19:11

Przyłączam się do tego co napisał ACeK. Szkoda żeby materiał przeleżał "w szufladzie". A wbrew pozorom daleko jeszcze do śmierci '51.

robertw
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2008, o 08:06
Lokalizacja: Mińsk/Wa-wa

Re: Książka o programowaniu 8051 w asemblerze

Postautor: robertw » 18 lut 2016, o 17:42

To tak, gdybyś zapytał, czy warto uczyć zasady działania tranzystora, skoro dzisiaj sięgamy tylko do kodu programu. WARTO! A znając Twój język, książka będzie bardzo przystępna. Piszę się na pierwszą sztukę! RW

omeku
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 4 gru 2016, o 15:34

Re: Książka o programowaniu 8051 w asemblerze

Postautor: omeku » 4 gru 2016, o 22:42

Czyli wypada mi zacząć od poznania zasad działania tranzystora :D

superman12
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2019, o 12:51

Re: Książka o programowaniu 8051 w asemblerze

Postautor: superman12 » 30 sty 2019, o 12:55

Zastanawiają mnie zestawy edukacyjne micro:bit do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Możecie doradzić czy to będzie dobre rozwiązanie na start, czy lepiej poszukać czegoś innego?

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości