Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Ogniwo Peltiera Thomsona Kielbowicza.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

LukaszKielbowicz
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2014, o 13:26

Ogniwo Peltiera Thomsona Kielbowicza.

Postautor: LukaszKielbowicz » 28 gru 2014, o 14:05

Witam,
Nazywam się Łukasz Kiełbowicz i ukończyłem Politechnikę Wrocławską na Wydziale Elektroniki na kierunku Automatyka i Robotyka na specjalności Komputerowe Sieci Sterowania.

Zajmuję się różnymi konstrukcjami z elektroniki i energoelektroniki i chłodnictwa.

Podczas testów ogniwa Peltiera zaobserwowałem generowanie się napięcia wielokrotie większego, niż wynika ze współczynników Seebecka. Aby wyjaśnić generację tego napięcia, trzeba dodać opis prądu wstecznego i prądu pracy złącza pn, ponieważ nieprawdą jest, że ogniwo Peltiera jest symetryczne. Przy generacji napięcia termoelektrycznego wartość napięcia silnie zależy od wyboru strony grzania i chłodzenia ogniwa Peltiera.

Chcę ogłosić za darmo mój efekt pod nazwą Efekt Thomsona – Kiełbowicza.

Dodatkowo chcę podać kilka pomysłów na wykorzystanie mojego efektu. Nie będę ich patentował i są one za darmo do użytku komercyjnego i niekomercyjnego.

Przykładowe pomysły:

1.Odsalanie wody morskiej.

2.Produkcja energii elektrycznej na morzu.

3.Produkcja energii elektrycznej z węgla kamiennego z większą sprawnością.

4.Produkcja energii elektrycznej z benzyny lub ropy z większą sprawnością w samochodach.

Szczegóły na:

http://alusigma.pl/THKefect.pdf


http://alusigma.pl/IdeaTHK.pdf

Pozdrawiam.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogniwo Peltiera Thomsona Kielbowicza.

Postautor: 000andrzej » 31 gru 2014, o 22:25

Bardzo odważna hipoteza. Masz może jakieś obliczenia? Powiedz tylko skąd się weźmie to "napięcie wsteczne". Zauważ, że jeden moduł P-N da mikroskopijną energię, a połączone w szereg (wielokrotność) praktycznie niczym się nie różni od tradycyjnego ogniwa Peltiera, (będzie się różnić może jednym połączeniem więcej), więc skąd niby jakiś zysk w stosunku do tego co znamy? Że co, napięcie zmieni kierunek? Jaki to zysk?
Zastosowanie... hmmm, dlaczego tego nie stosują w tej chwili, skoro ogniwo Peltiera można tak zastosować? Liczyłeś jaką energię można odzyskać z danego ogniwa? Jakich wymiarów musiało by mieć ogniwo, aby jak twierdzisz zasilić grzałkę, która by podgrzała wodę to temperatury wrzenia.
Jeśli postawiłeś tą hipotezę to proszę o obliczenia oraz wykazanie różnicy między tradycyjnym ogrzewaniem/oziębianiem a takim jak proponujesz.

LukaszKielbowicz
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2014, o 13:26

Re: Ogniwo Peltiera Thomsona Kielbowicza.

Postautor: LukaszKielbowicz » 1 sty 2015, o 18:05

Witam,

prezentuję doswiadczenie, które wykonałem jeszcze pod koniec roku 2014 i powtórzyłem dzisiaj z podobnymi wynikami:

http://alusigma.pl/ExperimentETHK.pdf

Pozdrawiam.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości