Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak kupowac na tme?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sławek_30
-
-
Posty: 65
Rejestracja: 28 cze 2013, o 14:44
Lokalizacja: Poland, Tychy

Jak kupowac na tme?

Postautor: Sławek_30 » 5 mar 2014, o 00:27

Witam

Proszę o przeniesienie tematu jak w złym dziale.

Założyłem sobie pierwszy raz konto na tme i nie bardzo rozumiem to ich podejście do ilości oraz ceny, więc proszę o wyjaśnienie.
Dla przykładu weźmy ten układ.

1. W rubryce pisze: ilość - 20szt, cena - 5.31zł. Czy mam rozumieć że za 5.31 kupię 20 wyświetlaczy?
2. Obok w rubryce piszą wielokrotność 1. Czyli że mogę sobie kupić np. 2 lub 3 wyświetlacze, ale pod dołem pisze minimalna ilość 20szt, czyli że nie mogę kupić np. 3szt. No to wkońcu mogę czy nie mogę? A może to ma być wielokrotność 20? Czyli 20, 40, 60... itd.

PS. Ktoś wiel ile sobie liczą za paczki?

Awatar użytkownika
sigaris
-
-
Posty: 55
Rejestracja: 3 sty 2014, o 19:16
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: sigaris » 5 mar 2014, o 07:17

Odnośnie Twojego przykładu:
1. Od 20 sztuk do 100 płacisz 1,742 USD za każdą sztukę. Jeśli zamówisz 21 sztuk to zapłacisz łącznie 21x 1,742 = 36,582 USD. Jeśli zamówisz ponad 100 sztuk, to wtedy płacisz po 1.364 za każdą sztukę. ( U mnie ceny wyświetliły się w Dolarach)
2. Minimalnie możesz zamówić 20 sztuk. A powyżej tej ilości co 1 sztukę możesz sobie dobrać, czyli możesz wybrać sztuk: 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... . Mniej niż 20 nie możesz. Jak chcesz mniej możesz napisać do nich, czy Ci sprzedadzą mniejszą ilość.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: pajaczek » 5 mar 2014, o 19:41

Co do powyższego: Sigaris ładnie Ci wszystko wyjaśnił, a na przyszłość (i inny sklep) zawsze przecież możesz sobie testowo dodać coś do koszyka i samemu sprawdzić (czy się uda, a jak się uda to za ile), dopóki nie potwierdzisz i zaraz usuniesz/anulujesz... nic się nie powinno samo zamówić ;) .
Co do samych zamówień w TME na co uważać: nie wiem czy to się nie zmieniło, ale kiedyś zamówienie pozostające w koszyku, o północy składało się automatycznie, więc lepiej do tej pory koszyk przejrzeć, albo opróżnić by nie wyszło zamówienie nie do końca zgodne z oczekiwaniami, a ogólnie polecam bo jest to jeden z fajniejszych dostawców, choć nie jedyne z którego korzystam.

Awatar użytkownika
Sławek_30
-
-
Posty: 65
Rejestracja: 28 cze 2013, o 14:44
Lokalizacja: Poland, Tychy

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: Sławek_30 » 5 mar 2014, o 20:35

Dzieki sigaris
a ogólnie polecam bo jest to jeden z fajniejszych dostawców, choć nie jedyne z którego korzystam.
A możesz podać namiar na inne sklepy? Generalnie zazwyczaj zamawiam po 10szt. wszystkiego, ale na tme nie które rzeczy są po 1000szt. a tyle mi nie potrzebne.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: MatyAS » 6 mar 2014, o 18:10

Ktoś wiel ile sobie liczą za paczki?
Jest informacja na stronie... poszukaj.
Ceny zawsze są jednostkowe, a ilość minimalna jaką możesz kupić- w skrócie.
Ilość minimalna wynika przeważnie z opakowań - np. US są w laskach.

Kilka sklepów o podobnym asortymencie jest również dostępnych....ale... jakby nieco droższe. Nie mówię o oczywiście o sklepach "detalicznych" (TME jest w zasadzie hurtownią). Nie wiem jak inni, ale co mi się podoba w TME to to, że jeśli zamówisz np. 100 "czegośtam", a mają na składzie 50 - wysyłają Ci te 50 a kolejne 50 jak dostaną towar - na ich koszt.
Kilka razy tak miałem, że zamówiłem kilkanaście pozycji różnych różności (to, czego mi zaczynało brakować), dostałem paczkę rozparcelowałem zawartość i zapomniałem o sprawie. A za tydzień, czy dwa tygodnie puka kurier z kolejną przesyłką z TME - otwieram - Ooo! To jednak nie ja zapomniałem zamówić,m a w TME chwilowo nie było... :)
Z innymi sklepami internetowymi bywało różnie - kiedyś zamówiłem konkretne kolory filtrów a dostałem inne... bo "te co pan zamówił się skończyły"... Nie lubię takich sytuacji gdy ktoś za mnie decyduje czego mi trzeba.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: rafal.220 » 6 mar 2014, o 19:06

kiedyś zamówiłem konkretne kolory filtrów a dostałem inne... bo "te co pan zamówił się skończyły"... Nie lubię takich sytuacji gdy ktoś za mnie decyduje czego mi trzeba.
W takiej sytuacji też nie był bym zadowolony.
Kiedyś miałem podobny problem, bo okazało się że czegoś nie ma na stanie. Oczywiście zostałem powiadomiony telefonicznie o zaistniałej sytuacji. (wybrałem inny produkt, aczkolwiek wizualnie na mój gust nie komponował się z obudową chociaż spełniał parametry elektrotechniczne)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: pajaczek » 6 mar 2014, o 19:58

Ze sklepów które sobie chwalę i z których korzystam to poza TME, MSElektronik, RS-Components i Farnell... i pewnie jeszcze kilka, np Lispol
Te rzeczy które są po 1000 szt, zapewne są albo tanimi rezystorami i po prostu dla takiej firmy jak TME nie warto już tego dzielić na mniejsze, albo mają też wystawione odpowiedniki w mniejszych ilościach (ale wyższych cenach - te po 1000 czy więcej to po prostu całe opakowania producenckie).
ale co mi się podoba w TME to to, że jeśli zamówisz np. 100 "czegośtam", a mają na składzie 50 - wysyłają Ci te 50 a kolejne 50 jak dostaną towar - na ich koszt
To samo masz np. w RSComponents.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: MatyAS » 7 mar 2014, o 13:50

To samo masz np. w RSComponents.
A nie chodziło Ci o RCS przypadkiem?
http://www.rcs-elektronik.com.pl/

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: pajaczek » 7 mar 2014, o 17:48

To samo masz np. w RSComponents.
A nie chodziło Ci o RCS przypadkiem?
Nie... chodziło mi o to, co napisałem, to firma pokroju Farnella, Mousera czy Arrowsa*)... od jakiś 2-3 lat mają polski oddział i zaczęli wsparcie również po polsku, ale wysyłają z zagranicy (jak Farnell). Design Spark coś Ci mówi... to pod ich szyldem.
*) choć z tych 2 ostatnich nie korzystałem - np. Mouser ma horrendalnie wysokie koszty dostawy: 40 €, co jest nieporozumieniem moim zdaniem... zwłaszcza że to nasz południowy sąsiad.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: radzio » 8 mar 2014, o 00:36

Mouser ma horrendalnie wysokie koszty dostawy: 40 €, co jest nieporozumieniem moim zdaniem... zwłaszcza że to nasz południowy sąsiad.
W Czechach mają tylko przedstawicielstwo, natomiast magazyny są w USA. A przy zamówieniach >200 US$ wysyłka jest darmowa. 60 dolarów za kuriera lotniczego z USA do PL z dostawą w 48h to nie jest wygórowana cena.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Jak kupowac na tme?

Postautor: pajaczek » 8 mar 2014, o 11:59

Wiem że przy większych zamówieniach jest free, ale czasem kupuje się za mniej niż te 200$.
A tego że wysyłają ze stanów nie wiedziałem... to by trochę tłumaczyło cennik.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości