Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przekierowanie połączenia

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: rafal.220 » 3 lis 2013, o 13:08

rodzaju mirror łącza). Choć nawet tutaj sam sobie przeczysz... bo jeżeli jest coś robione poprzez proxy (czyli mój komputer odpytuje pośrednika, a ten odpytuje sieć) to nie ma mowy o wykonywaniu tego równolegle
Ale ja pisałem o danych przychodzących, a nie wychodzących. (aby użytkownicy nie narzekali że im transfer zaniża, to zdecydowano się na równoległy przekaz danych odbieranych)

Twój klucz do niczego mi się nie przyda, bo i tak nie mam odpowiednich zasobów systemowych jakimi dysponują służby.
Jeśli korzystasz z programu pocztowego napisanego przez siebie, to zadanie nie jest proste, lecz jeśli jest to program korporacyjny, a służby poproszą twoje szefostwo o szczegóły, a ty w dodatku dobrowolnie podasz klucz, to możesz mieć naprawdę ciepło o ile treść twoich wiadomości wniesie ciekawe szczegóły.

Wracając do tematu, to jeszcze raz powtórzę. To czym ty dysponujesz daleko odbiega od tego co mają przeciętni użytkownicy, a ja sam mam na myśli poszkodowanych oraz nieświadomych ludzi.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: matrix » 3 lis 2013, o 13:30

Ja bym się tak bardzo tym wszystkim nie przejmował (i tak robię) i rzucił się w wir techniki współczesnej uważając tylko co i gdzie mówię/piszę jeśli masz coś do ukrycia.

Ja nie mam nic do ukrycia, chyba że dzień urodzin mamy i taty, więc mam wszystko w du..ie.

Denerwuje mnie tylko jedna rzecz, gdybym coś przeskrobał to pewnie policja znalazła by mnie w momencie śledząc mojego smartfona. Cała reszta dosłownie mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: rafal.220 » 3 lis 2013, o 13:43

Ja bym się tak bardzo tym wszystkim nie przejmował (i tak robię) i rzucił się w wir techniki współczesnej uważając tylko co i gdzie mówię/piszę jeśli masz coś do ukrycia.
Ja też się nie przejmuję. (po prostu trzeba uważać na to co się pisze, bo czasem żart, albo przenośnia może być różnie zinterpretowana przez osoby nasłuchujące)...

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: pajaczek » 3 lis 2013, o 15:41

Twój klucz do niczego mi się nie przyda, bo i tak nie mam odpowiednich zasobów systemowych jakimi dysponują służby.
A przed chwilą twierdziłeś, że przekierowywane dane mogą trafić na komputer sąsiada, który zamierza mnie szpiegować, że przyjaciel w "służbach" tylko przekieruje dane.
Jeśli korzystasz z programu pocztowego napisanego przez siebie, to zadanie nie jest proste, lecz jeśli jest to program korporacyjny, a służby poproszą twoje szefostwo o szczegóły, a ty w dodatku dobrowolnie podasz klucz,
Załóżmy dla uproszczenia, że korzystam z ogólnie dostępnego programu, co więcej jego kod źródłowy również jest powszechnie dostępny i możesz sobie dokładnie prześledzić jak działa. Służby (czy w tym wypadku Ty) mogą prosić szefostwo (czy w tym wypadku mnie) o dowolne dane (w tym przypadku jedynie o dane które posiadało by szefostwo, pytanie o odszyfrowaną treść z przyczyn oczywistych odpada ;) ).
to możesz mieć naprawdę ciepło o ile treść twoich wiadomości wniesie ciekawe szczegóły.
To "o ile" jest tu dość istotne, i o tym właśnie pisałem w chyba pierwszym swoim poście w temacie, jak i inni próbowali Ci to wyjaśnić. Ale dla potrzeb tego wyzwania, możesz założyć że są to plany ataku na... nieważne, dowiesz się, jak odszyfrujesz.
Wracając do tematu, to jeszcze raz powtórzę. To czym ty dysponujesz daleko odbiega od tego co mają przeciętni użytkownicy, a ja sam mam na myśli poszkodowanych oraz nieświadomych ludzi.
Przeciętni użytkownicy posiadają (a przynajmniej powinni) mózg, zdolność myślenia... jak są na tyle nierozważni że podają na facebookach wszystko jak na tacy, to jest ich problem, nie mój. Co więcej... często zdarzało mi się na takich zarobić, jak przychodzili z rozwalonym systemem, albo zmienionymi hasłami i prosili o pomoc.
Ludzie po prostu muszą się nauczyć myśleć, na głupotę i powszechne obecnie paplanie wszędzie i o wszystkim nie ma lekarstwa, i nie potrzeba tutaj żadnych podsłuchów. Socjotechnika to najpotężniejsza tutaj broń.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: rafal.220 » 3 lis 2013, o 18:34

A przed chwilą twierdziłeś, że przekierowywane dane mogą trafić na komputer sąsiada, który zamierza mnie szpiegować, że przyjaciel w "służbach" tylko przekieruje dane.
Niejednokrotnie komputery są indywidualnie szpiegowane, jednak niekoniecznie musi szpiegować funkcjonariusz. Może to być stacja jakiejś innej osoby. Naprawdę trudno to udowodnić.
Załóżmy dla uproszczenia, że korzystam z ogólnie dostępnego programu, co więcej jego kod źródłowy również jest powszechnie dostępny i możesz sobie dokładnie prześledzić jak działa. Służby (czy w tym wypadku Ty) mogą prosić szefostwo (czy w tym wypadku mnie) o dowolne dane (w tym przypadku jedynie o dane które posiadało by szefostwo, pytanie o odszyfrowaną treść z przyczyn oczywistych odpada ).
jeżeli byś był o coś podejrzany, i znalazły by się na to inne dowody, to twoje wiadomości jak również komputer mogą zostać przejęte.
Przeciętni użytkownicy posiadają (a przynajmniej powinni) mózg, zdolność myślenia... jak są na tyle nierozważni że podają na facebookach wszystko jak na tacy, to jest ich problem, nie mój. Co więcej... często zdarzało mi się na takich zarobić, jak przychodzili z rozwalonym systemem, albo zmienionymi hasłami i prosili o pomoc.
Ludzie po prostu muszą się nauczyć myśleć, na głupotę i powszechne obecnie paplanie wszędzie i o wszystkim nie ma lekarstwa, i nie potrzeba tutaj żadnych podsłuchów. Socjotechnika to najpotężniejsza tutaj broń.
zwróć uwagę że ja nie piszę o podawaniu danych.
Użytkownicy o których wspomniałem są ludźmi tak jak my korzystającymi z dobrodziejstw sieci.
Pomijając już same wiadomości to w tym procederze szpieguje się raczej to z jakich stron korzystasz i jaki masz tam udział.
Co prawda murarzowi nic nie zrobią , ale już kandydatowi na prawnika, sędziego, handlowca bądź innego pracownika umysłowego może to zaszkodzić.
Takim ludziom praktycznie nie przysługuje to co przeciętnemu kowalskiemu, tak jak tobie czy mi.
Jeśli zaryzykują, to mogą zostać wykluczeni z listy kandydatów na określone stanowisko, bądź po prostu zastąpieni kimś innym, bo w końcu każdy pracodawca (urząd, ew. korporacja bądź branża dmucha na zimne)
Ludzie którzy się żalą często wywodzą się grona inteligencji, które zapomniało iż celibat w odpowiednim znaczeniu oraz pojmowaniu tego słowa dotyczy nie tylko księży. (wystarczy jedna menda która czegoś tam pozazdrości, albo będzie złośliwa.)

Prosty przykład, nawiążesz kontakt z kochanką przez skype, i powiedz mi co tu ciebie chroni kiedy ona ma zwykły komputer. ? (wszystko leci przez komputer pośredniczący)
Wierz mi, że każda większa firma dba o dobre imię, a taka wiadomość może bardzo ci zaszkodzić w drodze dalszego awansu.

Jeszcze raz pragnę ciebie uświadomić, że w tym temacie który założyłem nie rozchodzi się o jakiś kozaków którzy szyfrują sobie firmowe wiadomości, bo tak naprawdę rozchodzi się tu o jakieś show, a nie owoce twojej pracy.
Celem tego przestępstwa jest pozyskanie czegoś co ciebie zgnoi, a nie zrobi bohatera za zasługi.
Ja tu piszę o życiu, i wierz mi że nie każdy ma aż taką styczność z informatyką tak jak ty, i nie każdy zdąży w porę się obudzić.

Mam nadzieję że podobne tematy pojawią się na innych forach, bo tu już nie rozchodzi się o szpiegowanie ludzi w celu zwalczania przestępczości. Te narzędzia wykorzystuje się celu łamania prawa.
Jeszcze trochę a i dziennikarze dostaną zielone światełko.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: pajaczek » 3 lis 2013, o 18:52

jeżeli byś był o coś podejrzany, i znalazły by się na to inne dowody, to twoje wiadomości jak również komputer mogą zostać przejęte.
Zgoda, ale takie prawo obowiązuje od wielu wielu lat. Dokumenty podejrzanych bywały rekwirowane i w XIXw i wcześniej. Nie wiem co do tego ma przedstawiona poprzednio sytuacja... w końcu siałeś panikę jakobyśmy byli podsłuchiwani, a to nie ma nic wspólnego z "zabezpieczeniem komputera" przez np. policję.
Co prawda murarzowi nic nie zrobią , ale już kandydatowi na prawnika, sędziego, handlowca bądź innego pracownika umysłowego może to zaszkodzić. Takim ludziom praktycznie nie przysługuje to co przeciętnemu kowalskiemu, tak jak tobie czy mi.
Nie wiem jak Ty, ale ja bynajmniej nie jestem pracownikiem fizycznym. Żyję z pracy umysłowej jak najbardziej.
A "kandydat na prawnika czy sędziego" (notabene sędziowie są prawnikami, chyba że myślisz np. o sędziach sportowych) jak najbardziej powinni się wykazywać zdrowym rozsądkiem i zdolnością myślenia o swoich czynach i zagrożeniach. Nie podawać zbędnych danych gdzie nie muszą.
Ludzie którzy się żalą często wywodzą się grona inteligencji, które zapomniało iż celibat w odpowiednim znaczeniu oraz pojmowaniu tego słowa dotyczy nie tylko księży.
Celibat w odpowiednim tego słowa znaczeniu dotyczy właśnie duchownych (księży). I nie wiem co to właściwie ma do rzeczy.
Mam nadzieję że podobne tematy pojawią się na innych forach,
Nie wiem jak na innych forach, ale tutaj wolałbym by takiego poziomu dyskusja nie powtarzała się za często, ... ale to niestety wymusiła sytuacja - a właściwie Twoje rewelacje... Wyczytałeś jakąś wątpliwej jakości newsy i próbujesz zasiać ferment.
Temat przenoszę do HydeParku, ale jeżeli tak miałby się dalej rozwijać to i tam zakończy żywot.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: radzio » 3 lis 2013, o 18:59

Ludzie którzy się żalą często wywodzą się grona inteligencji, które zapomniało iż celibat w odpowiednim znaczeniu oraz pojmowaniu tego słowa dotyczy nie tylko księży.
Zupełnie jakbym słyszał porucznika Jaszczuka z serialu "07 zgłoś się", odcinek "Skok śmierci".

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Przekierowanie połączenia

Postautor: rafal.220 » 3 lis 2013, o 19:26

Zupełnie jakbym słyszał porucznika Jaszczuka z serialu "07 zgłoś się", odcinek "Skok śmierci".
A wiesz, że sam się z tego kiedyś śmiałem?
Dziś już nie jest tak zabawnie.
Z resztą co ja tam będę się wypowiadał, za innych. Temat nie powstał dla żartów, a praktyki są realne, tak jak inne przestępstwa których ofiarami stają się uczciwi oraz nieświadomi obywatele.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości